Świetlica szkolna czynna jest od godziny 6.30 do godz.16.30

Regulamin świetlicy   Wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy

01-09-2020

1. Świetlica jest czynna w godzinach 6.30 – 16.45.
2. Do świetlicy szkolnej przyjmowane są dzieci obojga rodziców pracujących klas I-III, inne przypadki będą rozpatrywane indywidualnie.
3. Kartę zapisu do świetlicy można pobrać ze strony internetowej szkoły. Wychowawcy świetlicy proszą o dokładne wypełnienie wniosku, szczególnie:
- aktualnych numerów kontaktowych z rodzicami/opiekunami,
- oświadczenia o sposobie odbierania dziecka ze świetlicy.
Wnioski można składać w terminie do 4 września 2020r. u wychowawców klas lub świetlicy za pośrednictwem dziecka.
4. Do świetlicy przyprowadzane są przez rodziców tylko dzieci zdrowe.
5. Rodzice/opiekunowie przyprowadzają dziecko rano do świetlicy na teren szkoły.
Po zajęciach odbiór dziecka odbywa się:
1) w szkole – drzwi główne, dziecko przyprowadzane z sali 0;
2) z harcówki – rodzice/opiekunowie prawni/osoby upoważnione odbierają dziecko przy drzwiach wejściowych do harcówki (domofon) legitymując się dowodem osobistym.
6. W czasie pobytu dziecka w świetlicy obowiązują zasady reżimu: zachowanie dystansu, systematyczne wietrzenie sal, częste mycie rąk, dezynfekcja powierzchni, częste wyjścia na plac zabaw i boisko. Uczniowie będą przydzieleni w miarę możliwości do stałych grup i sal.
7. W świetlicy na czas pandemii zostaje ograniczony dostęp do pomocy trudnych do dezynfekcji.
8. Dzieci uczęszczające do świetlicy posługują się własnymi przyborami i materiałami papierniczymi. Zabrania się dzieciom przynoszenia do świetlicy własnych zabawek czy ulubionych przedmiotów. Obowiązuje również całkowity zakaz wyjmowania i używania telefonów komórkowych.

PROSIMY O ODPOWIEDZIALNE PODJĘCIE DECYZJI O ZAPISIE DZIECKA DO ŚWIETLICY.

Pasowanie na "Wesołego Świetliczaka" 2020
26-02-2020

Każdego roku do świetlicy przybywają nowi uczniowie. Poznają świetlicę i panujące w niej zasady oraz integrują się z grupą. W końcu nadchodzi moment pasowania na „Wesołego Świetliczaka”.

Aby dostąpić tego zaszczytu uczniowie zostali poddani sprawdzianowi gotowości świetlicowej. W uroczystości brali udział uczniowie z klas pierwszych. Dzieci wykazały się niezwykłymi umiejętnościami - w błyskawicznym tempie wskazały właściwe zasady zachowania się w świetlicy, wzorowo poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami sprawnościowymi i manualnymi oraz złożyły uroczyste ślubowanie. Na pamiątkę wszyscy uczniowie otrzymali medale „Wesołego Świetlika”.

Wszystkim życzymy dużo sukcesów w nauce oraz wspaniałej zabawy w świetlicy szkolnej!

Konkurs na kartkę świąteczną
09-12-2019

W świetlicy został zorganizowany konkurs na przygotowanie ręcznie robionej kartki z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci chętnie wzięły w nim udział. Wszystkie prace były ciekawe, oryginalne i trudno było wyłonić zwycięzcę. Dlatego nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy – każdy otrzymał upominek. Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wszystkim biorącym udział.

ZOBACZ

Bożonarodzeniowy kiermasz 2019
04-12-2019

Po raz kolejny odbył się w naszej szkole kiermasz przygotowany przez dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się słodkie Mikołaje i popcornowe renifery. Zaprezentowano wiele ozdób w stylu eco – wykonanych z naturalnych materiałów takich jak drewno, szyszki, orzechy, kora. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup materiałów papierniczych, nowych gier i zabawek.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie świetlicy szkolnej! To jednak nie koniec – kiermasz kontynuowany będzie do świąt w salach świetlicy w harcówce. Zapraszamy!

ZOBACZ

Kiermasz Wielkanocny 2019
02-04-2019

Świetlica szkolna corocznie organizuje wielkanocny kiermasz świąteczny. W tym roku uczniowie i wychowawcy świetlicy przygotowali wiele ozdób i dekoracji wiosennych i wielkanocnych. Zaprezentowano je rodzicom i uczniom naszej szkoły na holu głównym. Każdy mógł wybrać i zakupić drobiazgi związane z okresem świątecznym. Dużym zainteresowaniem cieszyły się puszyste zajączki i kurczaczki oraz popcornowe baranki. Uzyskane fundusze przeznaczone zostaną na potrzeby świetlicy, np. materiały papiernicze, dekoracje, zabawki i gry. Serdecznie dziękujemy wszystkim wspierającym działalność świetlicy , a także rodzicom i dzieciom, dzięki którym uda się zabezpieczyć potrzebne materiały.