ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

Świetlica szkolna czynna jest od godziny 6.30 do godz.16.30

Regulamin świetlicy   Wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy

SOŚ
05-06-2022

SOŚ to SPORTOWA OLIMPIADA ŚWIETLICOWA!
Wszystkie świetliczaki mogły sprawdzić swoja sprwnośc fizyczną, spryt i zręczność podczas sportowej olimpiady. Dzieci wzięły udział w różnych konkurencjach, np.: rzut do celu, bieg w parach, rzut na odległość piłką lekarską, skoki i wiele innych. Każda konkurencja była punktowana i wg ilości punktów przyznano miejsca.
Uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe: starsza - klasy 3 i 4 oraz młodsza -kl. 1 i 2.
W starszej grupie wiekowej I miejsce zajął Jeremiasz Krzyżecki z kl. 4a, II -Mateusz Saternus kl. 4a, a IIIcie Paweł Wójtowicz z kl. 4a
W grupie młodszej I Weronika Nahorna 1b
II Liliana Kowalczyk 2b
III Lena Warkocz 1b
Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Gratulujemy kondycji i sprawności fizycznej.

Rzeżucha
08-04-2022

Stanowczo za rzadko gości na naszych stołach, a przecież to wyjątkowo krzepkie i zdrowe warzywo. Tradycyjnie przed Wielkanocą skupiła na sobie uwagę wszystkich świetlików i świetliczanek.Czy już wiecie, co to takiego?
Oczywiście rzeżucha! Jest taka harda, zielona , ciut zarozumiała, bo bardzo pożądana. Każdy listek sprawnie ścięty nożyczkami ląduje na kanapce i rozpoczyna się prawdziwa uczta. Pycha!A jeśli położyć ją na żółtku, odwdzięczy się wyjątkowym smakiem. Nabraliście ochoty na spróbowanie rzeżuchy?Na koniec zdradzimy Wam sekret: w rzeżuchowym mchu ukryte są maleńkie skarby – to WI TA MI NY.
Warto również zapamiętać jak piszemy rzeżuchę, bo naszpikowana jest trudnościami ortograficznymi i z pewnością pojawi się w niejednym dyktandzie.

Szkolny kiermasz
30-03-2022

Szkolne kiermasze to zawsze udane przedsięwzięcie. Tak było i tym razem.

30 marca odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny przygotowany przez zawsze prężnie udzielającą się świetlicę.
W jego zorganizowanie zaangażowanych było sporo osób, którymi – jak co roku – dyrygowała pani Marzena Głogowska. Wszystkie ozdoby były kolorowe i – z dumą dodajmy – nader pomysłowe. Nic dziwnego, że stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem. Każdy mógł znaleźć coś interesującego.

Wszystkim barankom, zajączkom i pisankom, które jakimś cudem nie znalazły nabywców, mówimy: Do zobaczenia za rok!

Warsztaty makramy w świetlicy
06-12-2021

A w świetlicy ciągle coś nowego! W tym roku dzieci zapoznały się z makramą. Niektórzy pierwszy raz słyszeli to słowo. Okazało się, że to znana już od starożytności sztuka wiązania sznurków bez użycia
igieł, drutów czy szydełka. Pani Mirka przygotowała materiały, zorganizowała warsztaty i nauczyła chętnych wykonywania ciekawych ozdób. Proces twórczy na początku może wydawać się trudny,
jednakże dość łatwo można opanować tą technikę. Należy pamiętać o precyzji, dokładnie zaciągać wiązania, i cierpliwie dążyć do zamierzonego efektu. Najpierw powstały listeczki do powieszenia
oknie. Potem w miarę nabierania wprawy udało się przygotować makramowe choinki na bożonarodzeniowy kiermasz. Serdecznie zapraszamy do podziwiania i zakupu prac.

Turniej o tytuł Mistrza Warcabów
12-11-2021

W szkolnej świetlicy odbył się turniej o tytuł Mistrza Warcabów. Musimy przyznać, że cieszył się dużym zainteresowaniem, toteż wyłonienie mistrza wcale nie było łatwe. Gra odbywała się na kilku planszach jednocześnie. Warcabowym strategom aż włos jeżył się na głowie. Ale nie ma się co dziwić – każdy chciał stanąć na przysłowiowym pudle. Wreszcie zwycięzcy zostali wyłonieni. Absolutnym mistrzem okazał się Janek Dura z klasy 3a. Drugie miejsce wywalczyli Lilianna Kowalczyk 2b i Piotr Jaskuła z 3b, a na trzecim uplasowali się Kornelia Łasińska i Jurek Adamus 3a.