Świetlica szkolna czynna jest od godziny 6.00 do godz.16.30

Regulamin świetlicy   Wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy

Dzień Dziecka w świetlicy
01-06-2023

1 czerwca czyli Dzień Dziecka w świetlicy upłynął niezwykle uroczyście i wyjątkowo słodko.
W tym dniu jedna z sal zamieniła się w małą gastronomię obsługiwaną przez panie ze świetlicy. Miały na tę okazję fartuszki i rękawiczki, Wyglądały nietypowo, bo przecież na co dzień prezentują się całkiem inaczej.
Najważniejsze, że efekt tych zabiegów był wprost oszałamiający!
Każdy z nas, czyli świetlicowe dziecko, otrzymał świeżutkiego, pysznego gofra z bitą śmietaną, cukrem pudrem i owocami oraz koktajl truskawkowy. Pycha!
Uszczęśliwieni i uśmiechnięci byli wszyscy. Radość dopełniły też gry na świeżym powietrzu i zabawy z bańkami mydlanymi.
Dzień Dziecka raz w roku to stanowczo za mało.
Postulujemy o wprowadzenie go w naszej świetlicy raz w miesiącu!

I znowu święta...
31-03-2023

Jak co roku nasza świetlica przygotowuje się do nich bardzo starannie. Przez ostatnie dni świetlicowe sale zamieniły się w prawdziwe pracownie rękodzieła i pod bacznym okiem pań powstawały przeróżne cudeńka.
Jak zwykle okazało się, że inwencja twórcza świetlicowej braci jest nieograniczona i nader zaskakująca. Nic więc dziwnego, że na kiermaszu zorganizowanym w dniu 31 marca świąteczne ozdoby cieszyły się dużym powodzeniem. Nad całością przedsięwzięcia czuwała pani Marzena Głogowska i dziewczynki z klasy VIIb, którym bardzo dziękujemy!
Piękne stroiki, wielkanocna menażeria i wiele, wiele ozdób znalazły nowych właścicieli. Z pewnością w znacznym stopniu wpłyną na wyjątkową atmosferę w każdym domu. Do tego uśmiech, życzliwość, radość i..... można świętować!

Warcaby w świetlicy
28-03-2023

W naszej świetlicy po raz kolejny odbył się turniej o mistrza gry w warcaby. Z prawdziwą satysfakcją możemy stwierdzić, że cieszył się dużym zainteresowaniem. Najlepiej świadczy o tym liczba rozegranych meczów. To ponad 70 rozegranych spotkań! Robi wrażenie?
Zmodyfikowany harmonogram obejmował dwa finał: B i A. Rywalizacja była niezwykle zacięta i - co warto podkreślić - toczyła się w kulturalnej i przyjaznej atmosferze.
W końcu zostali wyłonieni zwycięzcy. Miano arcymistrzów gry w warcaby zdobyli równorzędnie Janek Dura z 4a i Kamil Rudnicki z 3b. Na kolejnym miejscu uplasował się Denys Chromczenko z 3b. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.
Brawa dla wszystkich uczestników, bo absolutnie wszyscy wykazali się umiejętnościami i właściwie rozumianym duchem sportowej rywalizacji.
Na pewno warto było podjąć walkę o palmę pierwszeństwa!

Wiosna w świetlicy
25-03-2023

W świetlicy szkolnej już od dłuższego czasu wyczekiwano tego dnia i wreszcie nadszedł. Mowa oczywiście o pierwszym dniu wiosny w kalendarzu! W salkach świetlicowych natychmiast zrobiło się kolorowo. W ruch poszły nożyczki i soczystej barwy bibuła. A ponieważ wiosna jest kobietą, na zdjęciach możecie podziwiać kreacje dziewczynek-wiosenek. Chłopcy w tym czasie szykowali formę na wiosenne zmagania sportowe. Korzystając ze słonecznej pogody ćwiczyli sprawność na placu zabaw spinając się po drabinkach, linach i torach przeszkód. Dobrze, że to tej pięknej i tak długo wyczekiwanej pory roku dopiero początek. Kalendarzowa i astronomiczna wiosna już jest, a na tę termiczną jeszcze cierpliwie czekamy.

Piernikowy zawrót głowy
06-12-2022