Informacja.

05-07-2024

podręczniki do religii

25-06-2024

W piątek 21 czerwca odbyły się dwie akademie z okazji zakończenia roku szkolnego - jedd I-VI, druga dla klas V - VII. Były one okazją do podsumowania całorocznej, wytężonej pracy uczniów. Ci, którym udało się uzyskać bardzo wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie otrzymali świadectwa z biało-czerwoną flagą, a  ich rodzice listy gratulacyjne. Ponadto grono pedagogiczne wraz z dyrekcją szkoły wyraziło wdzięczność rodzicom, którzy  angażowali się w życie naszej czwóreczki wręczając im specjalne podziękowania. Wyjątkowe chwile przeżywali uczniowie klas pierwszych, którzy odbierali swoje pierwsze świadectwa szkolne. Niełatwo mieli trzecioklasiści. Zakończyli oni pierwszy etap edukacji i pożegnali się z dotychczasowymi paniami wychowawczyniami, które przecież były dla nich niemal jak drugie mamy.

Część artystyczną akademii dla klas starszych przygotowali uczniowie z 5a i 7c, a dla młodszych - 3a i 3b. Oczywiście nie zabrakło naszego chóru Tonacji Czwórki, który wzbogacił występ wspaniałymi wakacyjnymi piosenkami.

Życzymy wszystkim uczniom błogiego, ale i aktywnego wypoczynku oraz przeżycia niesamowitych przygód. Pamiętajcie o bezpieczeństwie i uśmiechnięci wróćcie do szkoły we wrześniu. Do zobaczenia.

klasy starsze

klasy młodsze

Pożegnanie uczniów klas 8a i 8b
25-06-2024

20 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych. Zgromadzili się na nim tegoroczni absolwenci wraz z rodzicami, dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne.

Ósmoklasiści, niczym w Mickiewiczowskiej epopei, wkroczyli na scenę w rytm poloneza, podkreślając tym samym rangę wydarzenia. Jak co roku, było to pożegnanie słodko - gorzkie. Słodkie, bo cieszymy się, że kolejni nasi ósmoklasiści szczęśliwie ukończyli szkołę podstawową i wypływają na szerokie wody dalszej edukacji. Gorzkie, bo wychowawcy żegnają swoich podopiecznych, a my - starsze koleżanki i kolegów. Nie zobaczymy ich już  na szkolnych korytarzach.

Jednak nim zabrzmiał dla nich ostatni dzwonek nastąpiło uroczyste zaprzysiężenie nowego pocztu wraz z przekazaniem sztandaru szkoły uczniom klas siódmych. Następnie nagrody i wyróżnienia otrzymali ci, którzy pracowali na najlepsze oceny i odnieśli sukcesy na miarę swoich możliwości. Zaszczytny tytuł Absolwenta Roku Szkolnego 2023/ 2024 przypadł aż trzem uczennicom - Weronice Matras z kl. 8a oraz Milenie Babiuch i Justynie Palichleb z kl. 8b. Podziękowania odebrali również rodzice naszych podopiecznych, którzy aktywnie i z wielkim sercem angażowali się w życie szkoły.

Absolwenci podstawówki wyrazili swoją wdzięczność za wspólnie spędzone lata, poświęcony czas, zaangażowanie i wytrwałość Dyrekcji szkoły - paniom Joannie Kuźmie i Urszuli Wieczorek oraz wszystkim nauczycielom, wręczając im symboliczne kwiaty. Szczególne podziękowania skierowali do pań wychowawczyń- pani Marzeny Bartuli  oraz Urszuli Szarek - Wiertel, które zawsze wspierały swoich uczniów dobrym słowem, dodawały im skrzydeł i pozwalały uwierzyć we własne siły.

Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni obejrzeli program artystyczny, który nietypowo przygotowali siódmoklasiści dla swoich starszych, żegnających się ze szkołą kolegów i koleżanek. Na zakończenie nie zabrakło pamiątkowych zdjęć, uścisków i po kryjomu ocieranych łez.

Życzymy naszym Absolwentom powodzenia! Mamy nadzieję, że nie zapomnicie o swojej szkole. My o Was nie zapomnimy!

pożegnanie kl 8

filmik kl 8

Uczymy dzieci programować
25-06-2024

Uczniowie klas drugich i trzecich na zakończenie zajęć „Programowanie z ozobotami i matą do kodowania” otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zarówno od prowadzącej zajęcia, jak również za udział w XII edycji Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”, którego autorką jest Anna Świć. Biorąc udział w programie realizowaliśmy zaproponowane zadania, za co nasza szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa.
Zajęcia cieszyły się się dużym zainteresowaniem. W trakcie ich trwania uczniowie wykazywali się kreatywnością, pomysłowością i indywidualnością pracy. Dzieci uczyły się przez zabawę i doświadczanie, doskonaliły umiejętność pracy w zespole. Uczniowie, mając do dyspozycji matę do kodowania, zestawy ozobotów, kolorowe kubki oraz tablicę interaktywną, mogli doskonalić swoje umiejętności programowania i kodowania. Fotorelacje z zajęć systematycznie zamieszczane były na stronie szkoły. Mam nadzieję, że to nie koniec ich przygody z kodowaniem!!!

programowanie

I miejsca w rywalizacji sportowej szkół
19-06-2024

Brawo MY!!!
W połowie czerwca odbyło się spotkanie, na którym podsumowano osiągnięcia sportowe uczniów szkół miejskich, w ramach miejskiego systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży na terenie miasta Oświęcim. Nasza szkoła, w rankingu szkół podstawowych, wygrała w obu kategoriach wiekowych, tj. w Igrzyskach Dzieci oraz w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
W finałach wojewódzkich, poprzedzonych zwycięstwami w kolejnych etapach zawodów, zajęliśmy dwa III miejsca:
- Uniohokej chłopców (kl. VII- VIII),
- Drużynowe biegi przełajowe dziewcząt (kl. VI).
Szkoła została nagrodzona statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci sprzętu sportowego, a nauczyciele wychowania fizycznego zostali wyróżnieni. Naszym nauczycielom i sportowcom gratulujemy sukcesu.

mosir