Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Jesienno-zimowe zawody
14-01-2022

Miejski Ośrodek sportu i rekreacji organizuje w okresie jesienno-zimowym zawody w wielobojach sprawnościowych dla klas 4,5 i 6. W kategorii chłopców klas 4 naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Saternus, Jan Wójtowicz, Dawid Ogorzelski, Jeremiasz Krzyżecki, Mateusz Szojda, Szymon Krajewski, Eryk Szteliga i Dominik Kłusek. Najlepsze wyniki w tych zawodach uzyskał Jeremiasz Krzyżecki. Mamy nadzieję że po drugiej turze wielobojów, które dopiero przed zawodnikami, nasi reprezentanci znajdą się w grupie medalowej.

Nowoczesne pomoce - Laboratoria Przyszłości
14-01-2022

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 125 tys.100 złotych na zakup wyposażenia technicznego służącego rozwijaniu kompetencji przyszłości - współpracy, interdyscyplinarności, zdolności rozwiązywania problemów czy kreatywności. W skład wyposażenia podstawowego weszły:
• Drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.)
• Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami
• Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.)
• Stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

Te nowoczesne pomoce będą dostępne dla uczniów na każdym przedmiocie, ale też na zajęciach pozalekcyjnych.

ZOBACZ

Wyniki konkursu ekologicznego
14-01-2022

Zużyte baterie zaliczane są do odpadów niebezpiecznych. Zawierają metale ciężkie takie jak: ołów, kadm, rtęć i lit, które są niebezpieczne dla środowiska. Dlatego zużyte baterie należy oddzielać, by nie trafiły do zwykłych śmieci czy na dzikie wysypisko. W ten sposób zadbamy o środowisko, w którym żyjemy. Jak co roku wzięliśmy udział w konkursie ekologicznym „Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii” organizowanym przez Zakład Usług Komunalnych w Oświęcimiu. Akcja ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W zbieranie tych niebezpiecznych odpadów zaangażowani byli nie tylko sami uczniowie, ale ich rodziny i znajomi. Świadczy o tym ilość zebranych baterii – aż 540 Kg.

W indywidualnym konkursie szkolnym na największą ilość uzbieranych baterii nagrodzeni zostali:

IGA HERÓD z kl. 5b, która zajęła I miejsce, LENA PIETRASZEK z kl.4a - II miejsce, i ŁUKASZ PIĘTOŃ z kl. 7a - III miejsce

Wyróżnienia przyznano : Zuzannie BĘGZIAK z kl.3a oraz Joannie BROCIEK z kl. 2a

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Szczególne podziękowanie składamy na ręce Pani Haliny Smoszny za nieocenioną pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.

ZOBACZ

Spotkanie funkcjonariuszy z dziećmi klas 1-3
12-01-2022

Tuż przed zimowym odpoczynkiem udało się przeprowadzić spotkania dzieci z klas 1-3 z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Zostały na nim utrwalone zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Zwrócono przede wszystkim uwagę na kwestię bezpiecznych zachowań podczas ferii zimowych. Dzieci miały możliwość zadawania pytań panu policjantowi, dzięki czemu mogły rozwiać swoje wątpliwości odnośnie zasad bezpieczeństwa.

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.