Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Piknik czytelniczy
07-06-2023

7 czerwca odbyło się w naszej szkole wielkie święto książki. Obchodziliśmy XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom oraz pobijaliśmy rekord w jednoczesnym czytaniu w ramach ogólnopolskiej akcji Jak nie czytam, jak czytam. Wszystkie klasy wspaniale przygotowały się na Piknik czytelniczy, któremu w tym roku towarzyszyło hasło Książka jest jak ogród. Hasło to zostało zainspirowane chińskim przysłowiem: Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni. Korzystając z metafory książki-ogrodu obchody OTCD zorganizowaliśmy na świeżym powietrzu. Piknikowy spacer przebiegał w pięknych okolicznościach alejek spacerowych wypełnionych kwiatami, krzewami i cieniem drzew sąsiadującego ze szkołą placu Pokoju.
Każda klasa przebrana za bohaterów wybranej książki reklamowała CZYTANIE. Wspaniałe motta i hasła wypisane na plakatach i transparentach zwracały uwagę przechodniów zachęcając do czytania książek. Organizatorzy przygotowali też upominki w postaci zakładek do książek z hasłem obchodów, które były rozdawane podczas akcji. Piknik zakończyliśmy wspólną recytacją znanego wiersza Jana Brzechwy Pomidor włączając się tym samym w próbę pobicia rekordu w jednoczesnym czytaniu oraz nawiązując do ogrodniczych motywów hasła przewodniego. Teraz każdy z Czwórkowiczów może powiedzieć też powiedzieć Jak nie czytam, jak czytam!

ZOBACZ

Z miasta do miasta z Michałem Strzałkowskim
05-06-2023

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom klasy szóste uczestniczyły w spotkaniu autorskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej GALERIA KSIĄŻKI z panem Michałem Strzałkowskim. Jest on autorem pełnej ciekawostek i anegdot książki Z miasta do miasta. Czyli historie z czterech stron świata. Pisarz podczas swoich licznych podróży obejrzał mnóstwo fascynujących miejsc na świecie. W trakcie rozmowy autor opowiedział o najciekawszych i najbardziej wyjątkowych miastach jakie widział. Szóstoklasiści dowiedzieli się, że miasto Dunedin w Nowej Zelandii słynie z najbardziej stromej ulicy świata, natomiast belgijskie miasto Baarle - Hertog leży na terenie Holandii. Rio de Janeiro z kolei z lotu ptaka wygląda jak samolot. Te i inne ciekawostki o czterdziestu światowych metropoliach przeczytacie w książce Michała Strzałkowskiego. Może po tej lekturze postanowicie, że kolejnym puntem będzie ich zwiedzenie? Czemu nie!

ZOBACZ

Mistrzostwa Miasta w czwórboju
02-06-2023

W Mistrzostwach miasta w czwórboju lekkoatletycznym naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: dziewcząt i chłopców. W punktacji końcowej chłopców przedstawiciele nasze Czwórki zajęli III miejsce. Reprezentacja wystartowała w składzie: Kacper Czekaj, Bartłomiej Szygulski, Jakub Nay, Piotr Górniak, Jeremiasz Krzyżecki, Mikołaj worek i Marek Dejko.
Najwięcej punktów dla drużyny zdobył Marek Dejko, wyrywając konkurencję w skoku w dal. Kacper Czekaj zdobył najwięcej punktów w biegu na 1000 m, a Piotr Górniak i Jeremiasz Krzyżecki w biegu na 60 m.
W drużynie dziewcząt w czwórboju lekkoatletycznym wystartowały: Julia Kopeć, Gabriela Opala, Ida Borowska, Lena Janus, Ewa Gwóźdź, Wiktoria Szymeczko, Milena Matys, Milena Kapitan oraz Kalina Grochal. Najwięcej punktów dla drużyny uzyskała Gabrysia, wygrywając bieg na 600 m i rzut piłeczką palantową. W skoku w dal najwięcej punktów uzyskała Julia Kopeć, a w biegu na 60 m Ida Borowska i Wiktoria Szymeczko. Drużynowo nasze dziewczęta w mistrzostwach miasta zajęły I miejsce i awansowały do zawodów powiatowych, które odbyły się w Brzeszczach. Tam, nasze dziewczęta zajęły II miejsce. Najwięcej punktów dla drużyny zdobyła Gabriela Opala. Gratulujemy naszych wspaniałym reprezentantkom. Jesteśmy z nich dumni, i życzymy im dalszych sukcesów.

Najważniejszymi zawodami dla uczniów z klas III i IV był trójbój lekkoatletyczny. W jego skład wchodzą następujące konkurencje: bieg na 560m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Mistrzostwa miasta w tej dyscyplinie odbyły się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu. W zawodach tych wzięły udział dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły. W drużynie dziewcząt startowały: Julia Wieczorek, Antonina Bulek, Olha Stefankiv, Kinga Piecha, Kornelia Misik i Emilia Łukaszka. W punktacji drużynowej dziewczęta zajęły III miejsce zdobywając brązowy medal. Najwięcej punktów dla drużyny uzyskała Julia w biegu na 60 m oraz w rzucie piłeczką palantową. W skoku w dal najlepsza była Antonina Bulek.
W drużynie chłopców wystartowali: Jan Dura, Miłosz Gworek, Mateusz Mazgaj, Sebastian Mikołajczyk, Piotr Sporysz i Dawid Żurawski. Najwięcej punktów dla drużyny uzyskał Miłosz. W punktacji łącznej nasi chłopcy zajęli II miejsce. Brawo Czwóreczka!

Czytanie dzieciom
01-06-2023

Zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnego świętowania XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. 7 czerwca na lekcji 3 odbędzie się Piknik czytelniczy pod hasłem Książka jest jak ogród. Każda klasa proszona jest o wybranie ulubionej książki oraz przebranie się za jej bohaterów lub za kwiaty nawiązując do motta obchodów. Należy też wymyślić wyrażenie zachęcające do czytania wybranej przez Was książki oraz wykonać plakat lub transparent z hasłem promującym czytanie. Podczas pikniku przemaszerujemy całą szkołą przez Plac Pokoju zachęcając przechodniów do czytania książek. Organizatorzy przygotowali upominki w postaci zakładek do książek z hasłem obchodów, które będą rozdawane podczas akcji. Piknik zakończymy wspólną recytacją znanego wiersza włączając się tym samym w próbę pobicia rekordu w jednoczesnym czytaniu.

piknikczytelniczy2023

 
 
 
 

Dzień Dziecka 2023
01-06-2023

Uczniowie klasy 2b spędzili Dzień Dziecka w kręgielni Kula Hula. Było mnóstwo dobrej zabawy, śmiechu oraz zdrowej rywalizacji.  Klasa 1a w tym czasie zajadała się pysznymi lodami w Rapsodii oraz bawiła się fantazyjnymi balonowymi zwierzami. Klasy czwarte po smakowitych lodach i seansie filmowym w kinie oddawały się figlom i zabawom na świeżym powietrzu w naszym pięknym Parku pokoju.

W Dzień Dziecka klasa 3a odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Oświęcimiu. Uczniowie zwiedzali budynek komendy oraz zapoznali się z pracą policjanta. Mogli przymierzyć kamizelki kuloodporne i potrzymać policyjną pałkę. Zajrzeli też do salki ćwiczeń, w której policjanci trenują swoją kondycję. Najwięcej emocji wzbudziła wizyta na policyjnym parkingu. Tam uczniowie wsiadali do radiowozu i włączali sygnały ostrzegawcze. Po takiej ilości wrażeń konieczna była na ochłodę porcja pysznych lodów.

klasa 3a

Bardzo fajnie Dzień Dziecka spędziła 5b w ogrodzie restauracji Zaborzanka. W programie znalazły się: prażone, kiełbaski, upominki, słodkości, gry planszowe, zabawy i konkurencje z nagrodami. Było super! Przekazujemy podziękowania dla rodziców za pomoc w przygotowaniu wspaniałej zabawy!

klasa 5b


Klasy 6a, 6b i 7a zaplanowały kinowy Dzień Dziecka. Uczniowie obejrzeli nowość - film Super Mario Bros.
Z pewnością każde dziecko, małe czy duże miało w ten dzień uśmiech na twarzy i moc różnych niespodzianek.

klasa 6a 6b

Wycieczka klasowa 6c w dniu 1 czerwca do Muzeum Zamek  i na starówkę Oświęcimia była wyjątkową, terenową lekcją historii. Szóstoklasiści przeszli interaktywną trasą historyczną biorąc udział w Grze o Niepodległą w tunelach wzgórza zamkowego. Uczniowie zamiast oglądać witryny sklepowe posługując się planem miasta wyszukiwali pamiątkowe tablice poświęcone sławnym Oświęcimianom, takim jak Szymon Syreniusz czy Łukasz Górnicki. Idąc szlakami pięknych murali poznali legendę o okrutnym kasztelanie oraz  historię miasta, którego początki datuje się na 1272 r. Zobaczyli odrestaurowaną Synagogę, Muzeum Żydowskie i odkryli ślady współistnienia w Oświęcimiu kultury polskiej i żydowskiej. Wycieczka była z jednej strony rozwijającym doświadczeniem edukacyjnym, z drugiej oderwaniem od szkolnej codzienności, żywym spotkaniem z historią! Uwieńczeniem wycieczki był wspólny pobyt w lodziarni.

klasa 6c

 klasa 4a i  4b

klasa 1b

Zbiórka charytatywna
31-05-2023

W zeszłym miesiącu przedstawiciel wolontariatu naszej szkoły skontaktował się z pracownikami Domu Dziecka w Oświęcimiu w celu uzyskania informacji jak nasza placówka może włączyć się w pomoc jego wychowankom.
Okazało się, że artykułami obecnie najbardziej potrzebnymi dzieciom są środki higieny osobistej, takie jak: żele pod prysznic, szampony itp.
Wolontariusze jak zwykle szybko i sprawnie zorganizowali zbiórkę na terenie szkoły, a cała społeczność szkolna jak zawsze chętnie i natychmiast włączyła się do akcji.
Do gabinetu pedagogów i psychologa dotarło kilkadziesiąt żeli pod prysznic, szamponów, toników, dezodoranty, pasty do zębów, kremy, mydła.
Wszystkie te pachnące artykuły 31 maja wolontariusze przekazali pracownikowi Domu Dziecka. Serdecznie dziękujemy!

ZOBACZ

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.