Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Poczta walentynkowa
26-01-2023

Samorząd uczniowski zaprasza wszystkich do kolejnej akcji. Tym razem to Walentynkowa poczta. Na dolnym o górnym korytarzu pojawiły się specjalne pudełka, do których możecie wrzucać kartki dla swoich sympatii. Pamiętajcie, że na Walentynkach nie trzeba się podpisać, ale koniecznie zaznaczcie adresata czyli osobę dla której kartka jest przeznaczona. Walentynki będą zbierane do 13 lutego, a samo ich wręczanie w Dzień Świętego Walentego. Zapraszamy do tej sympatycznej zabawy.

ZOBACZ

31 Finał WOŚP 2023
26-01-2023

31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w naszej szkole w czwartek, 26 stycznia 2023 r.
W tym roku Fundacja zbierała pieniądze na walkę z sepsą, chorobą, która jest zabójcą wielu pacjentów. Szansą na uratowanie im życia, jest szybkie rozpoznanie i najnowocześniejszy sprzęt na świecie, który chce kupić Fundacja.
Hasło 31. Finału brzmiało „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Tegoroczna zbiórka była też przeznaczona na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.
Kiermasz szkolny rozpoczął się już od wczesnego rana. Na dolnym holu rozlokowano stoiska z przeróżnymi rzeczami, ozdobami, książkami, biżuterią, rękodziełem. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy oraz stoisko z przepysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców oraz nauczycieli, sokami i popcornem. Dla klas młodszych zorganizowana została loteria fantowa.
Każdy uczeń mógł sprawdzić swoje możliwości i predyspozycje fizyczne w kąciku sportowym.
O godzinie 11:30 odbyła się licytacja ciekawych rzeczy, jak na przykład domowe przetwory w słoikach przygotowane przez nauczycieli. Zebrane środki zostały przekazane w niedzielę do sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w OCK-u. Po raz kolejny udowodniliście, że jesteście wspaniali i macie wielkie serce, bo jak mówił Jan Paweł II "Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi."

ZOBACZ

Głośne czytanie
25-01-2023

Badania dowodzą, że głośne czytanie poprawia umiejętności czytania, pisania, mówienia i słuchania – a przede wszystkim nastawienie do czytania przez dzieci. Głośne czytanie znacząco zwiększa czas koncentracji dziecka oraz zmusza do twórczego myślenia. Buduje też mocną więź między dorosłym i dzieckiem. Rodzice uczniów z kl. 3b docenili te wartości i postanowili poczytać dzieciom jedną z lektur w czasie lekcji. Dorośli doskonale wczuli się w rolę narratorów, a dzieci w role słuchaczy. Czytane z entuzjazmem przygody były bardzo interesujące zarówno dla uczniów jak i rodziców. Bohaterami lektury „Sposób na Elfa” są ojciec i syn oraz ich pies. Książka jest pełna humoru, a rozmowy toczące się między tatą, a synem są inspirujące. Dzieci z 3b były dumne, że ich rodzice odważyli się czytać w szkole dla uczniów całej klasy.

Lekcja biologii w 5a
25-01-2023

Na lekcjach biologii, uczniowie klasy 5a poznawali budowę komórkową organizmów. Aby utrwalić poznane wiadomości, wykonali modele przestrzenne komórki zwierzęcej oraz roślinnej. Za materiał do ich zrobienia posłużyły im różne tworzywa – plastik, tektura plastelina czy modelina. Przy okazji powtórzyli wiadomości z tego zakresu. Warto podkreślić, że komórka jest najmniejszą częścią organizmu zdolną do wykonywania czynności życiowych. Komórka zwierzęca jest osłonięta błoną komórkową. Wnętrze komórki stanowią cytoplazma i jądro komórkowe- jest ono najważniejszym elementem ponieważ kieruje procesami w komórce. W komórce znajdują się również mitochondria, wodniczki, rybosomy, siateczka śródplazmatyczna, aparat Golgiego. W komórce roślinnej dodatkowo znajduje się ściana komórkowa oraz chloroplasty odpowiedzialne za przebieg procesu fotosyntezy.

Pieczątki na angielskim
25-01-2023

Uczniowie klas pierwszych od września do stycznia zbierali pieczątki za aktywność na lekcjach j. angielskiego. Zdobywali je za odpowiedzi ustne, właściwe reakcje na polecenia w j. angielskim, zadania w ćwiczeniach, ćwiczenia słuchowe, konstruowanie prostych wypowiedzi oraz udział w scenkach w języku angielskim. W ten sposób uczniowie byli pozytywnie motywowani do nauki, a praca na lekcjach była dla nich przyjemnością. Na zakończenie I okresu policzono zebrane pieczątki i wyłoniono zwycięzców w obu klasach pierwszych. Konkurs przypieczętowano upominkami.
W klasie 1a zwyciężyli: Emil Zalewski z wynikiem 47 pieczątek, Tomasz Jakubaszek z wynikiem 44 pieczątki i Milena Walusiak z wynikiem 43 pieczątki.
W klasie 1b upominki odebrali: Krystian Sitek, który zebrał 45 pieczątek, Aaron Makarewicz - 43 i i Gabriel Teper – 42.
Gratulujemy!

ZOBACZ

Rekrutacja do klasy pierwszej.
24-01-2023

do rekrutacji obraz

Informujemy, że zapisy do klasy pierwszej będą się odbywać

od 13.02 do 10.03.2023r. 

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmuje się z urzędu do klasy I 

na podstawie zgłoszenia rodziców lub opiekunów prawnych.

Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły mogą być przyjęte do klasy I 

po złożeniu przez rodziców lub opiekunów prawnych wniosku

oraz po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego na wolne miejsca.

 

Terminy rekrutacji:

Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej (wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym)

od 13.02 godz. 8:00 do 10.03.2023r. godz. 13:00

Weryfikacja wniosków przez komisję rekrutacyjną

15 - 29 marca 2023r.

Podanie do publicznej wiadomości list kandydatów zakwalifikowanych
i niezakwalifikowanych

6 kwietnia 2023r., godz. 12:00

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

od 6 kwietnia godz. 12:00 do 13 kwietnia 2023r., godz. 13:00

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

17 kwietnia 2023r. godz. 13:00

Rekrutacja będzie się odbywać elektronicznie.

  Zgłaszanie kandydatów od 13.02:

https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/oswiecim

 

UWAGA:

Bardzo prosimy, by przy wypełnianiu wniosku, zaznaczyć „Tak” w punkcie „Kryteria przyjęcia”,

jeśli kandydat spełnia jedno kryterium lub więcej (dotyczy uczniów zamieszkałych poza obwodem szkoły)

 

Szczegóły postępowania rekrutacyjnego znajdą Państwo tutaj:

https://oswiecim.pl/nabor-do-klas-1-oswiecim/37995/

 

Zarządzenie Prezydenta Miasta Oświęcim

Obwody szkół

 

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.