Skarpetkowe zajączki 2a
14-03-2024

Klasa 2 a niedawno miała okazję zapoznać się z lekturą Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Książka autorstwa Justyny Bednarek bardzo przypadła dzieciom do gustu. Przygody jakie przeżywały jej bohaterki - niezwykłe skarpetki, rozbawiały i zaskakiwały, a też i wzruszały drugoklasistów. Podczas zajęć uczniowie chętnie puszczali wodze fantazji wymyślając kolejne, ciekawe przygody, które mogłyby się wydarzyć skarpetkom. Trenowali przy tym poprawne formułowanie zdań, poprawność i płynność wypowiadania się. Zwieńczeniem zajęć związanych z lekturą była kreatywna praca techniczna. Dzieci wykonały z przyniesionych skarpetek wesołe zajączki. Wypełnianie skarpetek ścinkami, wiązanie kokardek, doklejanie oczu i malowanie wąsików przyniosło uczniom wiele radości. Samodzielnie wykonane maskotki były też przykładem działań ekologicznych i praktycznym pokazem idei zero waste. Brawo 2a!

skar

Spotkanie z policjantką
14-03-2024

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Tematem wizyty było bezpieczeństwo w sieci oraz zmiany w prawie dotyczące małoletnich. Pani Policjantka przypomniała podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Opowiedział o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. Zwróciła uwagę na niebezpieczne gry, jakie można znaleźć w Internecie. Wyjaśniła też jak niebezpieczne może być zamieszczanie zdjęć, filmików czy komentarzy, które w stosunkowo krótkim czasie docierają do wielu osób i nie sposób zapanować nad ich rozpowszechnianiem. Specjalistka z policji radziła, jak postąpić będąc świadkiem przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Prelekcję urozmaiciły filmy edukacyjne związane z tematem spotkania.
Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu i wielu innym działaniom podejmowanym przez naszą szkołę w tym temacie uczniowie będą odpowiedzialnie korzystać z Internetu, co pozwoli uniknąć wielu niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.

pol

08-03-2024

8 marca w szkole dziewczyny i panie czuły, że to ich święto. Od rana odbierały życzenia, kwiaty i drobne upominki. Wiele klas postanowiło poświętować we wspólnym gronie podczas różnego rodzaju wyjść integracyjnych. Część trenowała rzuty kulą w kręgielni, inni bawili się skacząc i wspinając w family parku.kobiet

Bowlingowy Dzień Kobiet 5a
08-03-2024

Uczniowie 5a Dzień Kobiet świętowali grając w kręgle w Hula-Kula. Ta dyscyplina, zwana też bowling, okazała się dla nich niezwykle wciągająca. Piątoklasiści świetnie poradzili sobie z nową dla nich formą sportu. Zbijanie kręgli i zdobywanie punktów okazało się dużą frajdą. Uczniowie mieli możliwość poznania aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu i uczyli się kulturalnego zachowania w miejscach publicznych. Wyjście sprzyjało integracji i zacieśnianiu relacji koleżeńskich, uczyło też sportowego współzawodnictwa. Chłopcy nie zapomnieli oczywiście o złożeniu życzeń Paniom i koleżankom z klasy, wręczając im piękne tulipany. Jedna z dziewczynek zadbała, aby wszyscy z klasy mieli słodki dzień i poczęstowała koleżanki i kolegów czekoladkami.

No Promil No Problem
06-03-2024

Nasza szkoła po raz kolejny bierze aktywny udział w kampanii No Promil No Problem. Są to działania na terenie miasta Oświęcimia we współpracy szkół podstawowych, Urzędu Miasta Oświęcim, Ochotniczej Straży Pożarnej w Oświęcimiu i Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, mające na celu zwiększyć świadomość i odpowiedzialność społeczeństwa w zakresie eliminowania nietrzeźwych kierowców na drogach.
W ramach kampanii w szkole przeprowadzane są zajęcia tematyczne na godzinach wychowawczych. Uczniowie brali również udział w konkursach. Na etapie miejskim zostały wyróżnione dwie prace naszych uczennic: I miejsce -Lena Janus i Aneta Batko klasa 7a, III miejsce : Milena Matys i Ida Borowska klasa 7a. Dziewczęta przygotowały gry planszowe, które zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego do Wieliczki.
Gratulujemy.

400194350 357297990191515 8649966718848690707 n

Rekrutacja do klasy pierwszej - PILNE
05-03-2024

Szanowni Państwo,

w związku z licznymi informacjami o problemach z rekrutacją informujemy, że przy wpisywaniu adresu, należy podać pełną nazwę ulicy.

Nazwy ulic w obwodzie SP4

Jednocześnie informujemy, że przy zapisywaniu dziecka zamieszkującego w obwodzie szkoły, nie trzeba uzupełniać załączników.

Załączniki dotyczą dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły.

W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji: tel. 33 8422124