Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sp4_oswiecim@poczta.onet.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

XII Przegląd Kolęd I Pastorałek „Kolędować Małemu”
11-01-2020

W sobotę 11.01.2020r. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze, odbył się XII Przegląd Kolęd I Pastorałek „Kolędować Małemu” przeznaczony dla każdej kategorii wiekowej. Jury od ósmej rano oceniało zmagania przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, licealnych i osób dorosłych w kategoriach solistów i zespołów. Wszyscy zachwycali się bogactwem kolęd i pastorałek, pięknymi barwami głosów, ciekawymi aranżacjami. Naszą szkołę w kategorii solistów reprezentowała Iza B. z kl. 7b, wykonując pastorałkę „Babci zegar”, za którą uzyskała III miejsce. W kategorii zespołów „Sing Four You”, czyli Magda M. kl. 6b, Iza B., Ala B. kl.7b, Mateusz Ch., Milena J., Marta T., Małgosia Z. kl.8a, zaśpiewał na dwa głosy pastorałkę „Opłatek’ zdobywając II miejsce. Oprócz dyplomów otrzymaliśmy pamiątkowe aniołki wykonane na zajęciach plastycznych w ROK Zator. Przesłuchania skończyły się późnym wieczorem, ale warto było czekać na ogłoszenie wyników. Do domu wróciliśmy około godziny dwudziestej pierwszej, trochę zmęczeni, ale usatysfakcjonowani i szczęśliwi, z nowymi planami na przyszły rok.
Gratulujemy sukcesów! Ciszymy się razem z Wami!

ZOBACZ

Wiatr w żagle...czyli WOŚP 2020
10-01-2020

ZOBACZ

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
– WIATR W ŻAGLE…

Za nami 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w piątek, 10 stycznia 2020 r. w naszej szkole. Tegoroczne przewodnie hasło 28 Finału WOŚP to: WIATR W ŻAGLE.
Tegoroczna zbiórka przeznaczona była na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.
Jak co roku, w ramach imprezy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się kiermasz przedmiotów podarowanych przez nauczycieli, rodziców i uczniów szkoły. Odbyła się loteria fantowa dla klas młodszych, gdzie można było wylosować maskotkę, grę czy puzzle oraz inne ciekawe rozmaitości. Utworzone zostało „Stoisko piękności”- malowanie twarzy, paznokci. Stoisko z biżuterią, z gazetami, a także stoisko z przepysznym ciastem upieczonym przez rodziców naszej szkoły. Nie zabrakło stoiska sportowego- gra w pin-ponga, ringo, gdzie można było uzyskać „Tytuł Mistrza Szkoły”. Pojawiło się „Stoisko z rozmaitościami” – figurki postaci wykonane zostały przez uczniów klasy 6a, z plasteliny, koralików, a także stoisko z tatuażami.

Czytaj więcej...

Powiatowy Konkurs o św. Maksymilianie
09-01-2020

swmaksymilian

Organizatorem konkursu literacko plastycznego był Zespół Szkolno – przedszkolny oraz Centrum św. Maksymiliana Kolbe w Harmężach. W tym roku oprócz zaprzyjaźnionych szkół z Niemiec w konkursie wzięły udział inne kraje, w których franciszkanie prowadzą misje między innymi: Włochy, Paragwaj, Argentyna oraz państwa afrykańskie. Tematem konkursu była postać ś. Maksymiliana Marii Kolbe jako pielgrzyma, podróżnika i misjonarza. Napłynęło ponad 140 prac. Uczennice naszej szkoły zdobyły narody w tym konkursie – Emilka Zięba z kl. 6a zajęła I miejsce, a Weronika Szojda również z kl. 6a – IIIcie. Gratulujemy im sukcesu i talentu.

Wyróżnienie...hej kolęda...
09-01-2020

hej koleda

XV Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” odbył się w Oświęcimskim Centrum Kultury 9.01.2020 r. Jeszcze przed świętami chęć udziału zgłosiło 100 podmiotów wykonawczych z województwa małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Jury oceniało wykonawców w kategoriach solowych i zespołów , a także w grupach wiekowych. Naszą szkołę reprezentował zespół „Sing Four You „ w składzie: Magda M. z kl.6b, Ala B. i Iza B. z kl. 7b, Małgosia Z. Milena J., Marta T. I Mateusz Ch. z kl. 8a. prezentując pastorałkę „Opłatek”, w układzie dwugłosowym. Piosenka zabrzmiała pięknie, wprowadzając słuchaczy i jury w świąteczny nastrój a całości dopełniła wspaniała dekoracja. Odnieśliśmy sukces zdobywając wyróżnienie, co w tym konkursie wcale nie jest łatwe, a do dyplomu otrzymaliśmy piękną szklaną statuetkę. Jury było bardzo sympatyczne, oceniało niezwykle profesjonalnie i surowo, tym większa dla nas satysfakcja.

Segregacja odpadów
02-01-2020

Wraz z początkiem 2020 roku zmieniają się zasady segregacji odpadów. W naszej szkole pojawiły się nowe kontenery modułowe, które pozwolą zmniejszyć ilość odpadów trafiających na wysypiska i zwiększyć ilość tych poddawanych recyklingowi.

Osobne pojemniki będą miały: metale i tworzywa sztuczne, papier, szkło, i odpady zmieszane. Przypominamy wszystkim, że przed wrzuceniem odpadów do pojemników należy opróżnić opakowanie z resztek żywności oraz odkręcić metalowe i plastikowe nakrętki. Nie trzeba zdzierać etykiet. Plastikowe butelki, puszki i kartony najlepiej zgnieć, gdyż zajmą wtedy mniej miejsca.

Przeterminowane i niewykorzystane leki powinniśmy zanieść do specjalnych pojemników w aptekach. Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów np. na ul. Bema przyjmują odpady problemowe, wielkogabarytowe, sprzęt RTV i AGD. Zużyte baterie i akumulatory najlepiej jest przynieść do szkoły i wesprzeć coroczny oświęcimski konkurs Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii.

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.