Światowy Dzień Zwierząt
02-10-2020

karma

W związku z obchodzonym w dniu 4 października Światowym Dniem Zwierząt
wdniach 5-9 października 2020r. organizujemy w naszej szkole akcję pomocy dla zwierząt z oświęcimskiego schroniska.
W związku z tym, bardzo prosimy o przynoszenie potrzebnych w schronisku rzeczy – lista znajduje się na gazetce i tablicy ogłoszeń.
ZBIÓRKA odbędzie się do specjalnie przygotowanych pojemników.
Można będzie również wrzucać do puszek
„Drobniaki na zwierzaki”,
które zostaną przekazane na potrzeby schroniska.
Puszki będą dostępne u p.Woźnej i w sklepiku.
Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji 😊

Balladyna
01-10-2020

Balladyna

W tym roku do Narodowego Czytania wybrano "Balladynę" Juliusza Słowackiego. Z tej okazji klasy siódme omawiały ten właśnie dramat jako pierwszą lekturę obowiązkową w bieżącym roku szkolnym. Na ostatniej lekcji poświęconej "Balladynie" odbyło się głośne czytanie sceny czwartej aktu piątego, która przedstawia rozprawę sądową z udziałem głównej bohaterki występującej już w roli królowej. By objąć tron, Balladyna posunęła się do wielu niegodziwości i zbrodni. Teraz ma osądzić zbrodniarzy, którzy dokonali haniebnych czynów. Problem w tym, że winny, a raczej winna jest tylko jedna osoba - Balladyna. Bohaterka, chcąc nie chcąc, osądza samą siebie i wydaje na siebie wyrok. Ginie rażona piorunem. Jednym z przesłań dramatu jest ostrzeżenie, że nie można osiągać celów czyimś kosztem. Jednak inne wydaje się jeszcze bardziej przemawiać do naszej wyobraźni - człowiek, który czyni zło, nie tylko niszczy innych, lecz także, a może przede wszystkim niszczy samego siebie .

Zebranie Rady Rodziców
05-09-2020

9.09.2020r. (środa) o godz. 1700

odbędzie się zebranie Rady Rodziców.

Serdecznie zapraszamy.

Harmonogram zebrań.
27-08-2020

W dniach 1.09 i 2.09 odbędą się zebrania rodziców.

Ponieważ trudno przewidzieć, czy będzie możliwość zorganizowania kolejnych zebrań,

bardzo prosimy o niezawodne przybycie.

Harmonogram zebrań

Komunikat 27.08.2020r.
27-08-2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 (1.09.2020r.)

Godz. 900 kl. 1a i 1b w sali gimnastycznej, wejście główne (od strony ul. Broniewskiego)

z uczniem przychodzi tylko jeden rodzic/opiekun

Godz. 1000:

- kl. II-III spotkanie z wychowawcami, wejście główne (od strony ul. Broniewskiego)

- kl. IV spotkanie z wychowawcami, wejście od strony boiska

Godz. 1100:

- kl. V-VI spotkanie z wychowawcami, wejście od strony boiska

Godz. 1200:

- kl. VII-VIII spotkanie z wychowawcami, wejście od strony boiska

Prosimy, by rodzice uczniów kl. II-VIII, nie wchodzili do szkoły – z wyjątkiem uczniów nowych, którzy mogą wejść w towarzystwie jednego rodzica wejściem głównym i zgłosić się  w sekretariacie.

Uwaga:

Wszyscy wchodzący do szkoły zobowiązani są do przestrzegania reżimu sanitarnego,

tj. powinni być zdrowi, mają obowiązek dezynfekowania rąk przy wejściu i zakrywania nosa i ust.

Komunikat z 20.08.2020r.
20-08-2020

Szanowni Rodzice,

w związku z pytaniami dotyczącymi rozpoczęcia roku szkolnego

i ewentualnych procedur, prosimy o cierpliwość.

Ze względu na dynamiczną sytuację,

najpewniejsze informacje podamy w ostatnich dniach sierpnia.

Zamieszczone poniżej procedury bezpieczeństwa

były przygotowane na miniony rok szkolny i będą zaktualizowane.

Dlatego nie trzeba drukować zalączników do procedury.