Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

4a, 4b w Teatrze Groteska
17-04-2024

10 kwietnia uczniowie klas czwartych wzięli udział w spektaklu pt. Kapelusz za sto tysięcy, opartym na powieści kryminalnej dla młodzieży Adama Bahdaja. Obejrzeli go w krakowskim teatrze Groteska, który jest jedną z najstarszych i najbardziej renomowanych scen lalkowych w Polsce. Pełne humoru, kryminalnej intrygi i zwrotów akcji przedstawienie bardzo spodobało się młodym widzom.
W ramach wizyty w teatrze czwartoklasiści wzięli również udział w warsztatach, podczas których poznawali tajniki teatralnej sceny. Zajrzeli za kulisy i do garderoby, gdzie przeciętny widz na co dzień nie ma dostępu. Mieli też okazję zapoznać się też z pracą inspicjenta, scenografa, czy dźwiękowca. Niezwykle ciekawa okazała się część zajeść poświęconą teatrowi lalek. Wówczas uczniowie mogli zapoznać się z budową i mechaniką niezwykłych lalek z całego świata.
Z pewnością nie była to ostatnia wizyta uczniów w tym magicznym miejscu.

groteska

 
 
 
 

Zostań ilustratorem książek
17-04-2024

Chętni uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem Zostań ilustratorem książek. Zorganizowała go Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie i była to X edycja tego konkursu. Miał on na celu między innymi promocję czytelnictwa, pobudzanie kreatywności i wrażliwości estetycznej oraz twórczej uczniów. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji okładki do ulubionej książki w formacie A4. Prace należało namalować farbami plakatowymi lub akwarelą. 19 kwietnia zostaną ogłoszone wyniki etapów filialnych. Najlepsze prace zostaną przesłane do etapu wojewódzkiego w Krakowie. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.

okładka

 
 
 
 

Ratujemy i uczymy ratować - kl. 2b
12-04-2024

W ramach realizacji Programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem Ratujemy i Uczymy Ratować klasa 2b uczestniczyła w cyklu zajęć. Uczniowie poznali ogólne zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz podstawowe czynności ratujące życie. Po wstępnej, teoretycznej części drugoklasiści przystąpili do części praktycznej. Każdy uczeń pod okiem nauczyciela przećwiczył: wzywanie pomocy, sprawdzanie przytomności, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz resuscytację krążeniowo - oddechową. Uczniowie otrzymali podręczniki do nauki pierwszej pomocy wraz z certyfikatem Ukończenia Kursu. Na świadectwach szkolnych otrzymają też hologramy potwierdzające udział w szkoleniu.

ratujemy

 
 
 
 

Pokonać własną przeźroczystość - warsztaty czytelnicze 6a
09-04-2024

Klasa 6a wybrała się do MBP żeby uczestniczyć w warsztatach czytelniczych zatytułowanych POKONAĆ WŁASNĄ PRZEŹROCZYSTOŚĆ.
Punktem wyjścia warsztatów była książka Barbary Kosmowskiej pt. GWIAZDA Z PIERWSZEGO PIĘTRA. Opowiada ona o wartości przyjaźni i o tym, że tylko prawdziwy, realny człowiek może dać wsparcie i siłę drugiemu człowiekowi.

Podczas zajęć uczniowie wspólnie wykonywali różne zadania ruchowe, odpowiadali na pytania dotyczące ich osobowości i ćwiczyli jak uważnie i cierpliwie patrzeć na drugiego człowieka. Po warsztatach chętnie zajrzeli do ulubionych miejsc w bibliotece, a gdyby mogli, zostaliby dłużej.

Oczywiście zachęcamy do przeczytania książki p. Kosmowskiej GWIAZDA Z PIERWSZEGO PIĘTRA, bo jest dostępna również w naszej bibliotece szkolnej :)

6a

 
 
 
 

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.