ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

Jesienno-zimowe zawody
14-01-2022

Miejski Ośrodek sportu i rekreacji organizuje w okresie jesienno-zimowym zawody w wielobojach sprawnościowych dla klas 4,5 i 6. W kategorii chłopców klas 4 naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Saternus, Jan Wójtowicz, Dawid Ogorzelski, Jeremiasz Krzyżecki, Mateusz Szojda, Szymon Krajewski, Eryk Szteliga i Dominik Kłusek. Najlepsze wyniki w tych zawodach uzyskał Jeremiasz Krzyżecki. Mamy nadzieję że po drugiej turze wielobojów, które dopiero przed zawodnikami, nasi reprezentanci znajdą się w grupie medalowej.

Nowoczesne pomoce - Laboratoria Przyszłości
14-01-2022

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 125 tys.100 złotych na zakup wyposażenia technicznego służącego rozwijaniu kompetencji przyszłości - współpracy, interdyscyplinarności, zdolności rozwiązywania problemów czy kreatywności. W skład wyposażenia podstawowego weszły:
• Drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.)
• Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami
• Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.)
• Stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

Te nowoczesne pomoce będą dostępne dla uczniów na każdym przedmiocie, ale też na zajęciach pozalekcyjnych.

ZOBACZ

Wyniki konkursu ekologicznego
14-01-2022

Zużyte baterie zaliczane są do odpadów niebezpiecznych. Zawierają metale ciężkie takie jak: ołów, kadm, rtęć i lit, które są niebezpieczne dla środowiska. Dlatego zużyte baterie należy oddzielać, by nie trafiły do zwykłych śmieci czy na dzikie wysypisko. W ten sposób zadbamy o środowisko, w którym żyjemy. Jak co roku wzięliśmy udział w konkursie ekologicznym „Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii” organizowanym przez Zakład Usług Komunalnych w Oświęcimiu. Akcja ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W zbieranie tych niebezpiecznych odpadów zaangażowani byli nie tylko sami uczniowie, ale ich rodziny i znajomi. Świadczy o tym ilość zebranych baterii – aż 540 Kg.

W indywidualnym konkursie szkolnym na największą ilość uzbieranych baterii nagrodzeni zostali:

IGA HERÓD z kl. 5b, która zajęła I miejsce, LENA PIETRASZEK z kl.4a - II miejsce, i ŁUKASZ PIĘTOŃ z kl. 7a - III miejsce

Wyróżnienia przyznano : Zuzannie BĘGZIAK z kl.3a oraz Joannie BROCIEK z kl. 2a

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Szczególne podziękowanie składamy na ręce Pani Haliny Smoszny za nieocenioną pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.

ZOBACZ

Spotkanie funkcjonariuszy z dziećmi klas 1-3
12-01-2022

Tuż przed zimowym odpoczynkiem udało się przeprowadzić spotkania dzieci z klas 1-3 z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Zostały na nim utrwalone zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Zwrócono przede wszystkim uwagę na kwestię bezpiecznych zachowań podczas ferii zimowych. Dzieci miały możliwość zadawania pytań panu policjantowi, dzięki czemu mogły rozwiać swoje wątpliwości odnośnie zasad bezpieczeństwa.