ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

Zbiórka materiałów higienicznych
03-10-2022

Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę materiałów higienicznych, które zasilą RÓŻOWĄ SKRZYNECZKĘ NA TRUDNE DNI. Chcemy zadbać o dostęp do środków higienicznych dla dziewcząt na terenie naszej szkoły. o przynoszenie podpasek w opakowaniach jednorazowych.
Można je składać w kantorku u pani Woźnej i wpisać się na listę darczyńców. Dziękujemy i liczymy na Was.

XX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny
03-10-2022

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Darujmy światu pokój”. Konkurs ten, organizowany przez Oświęcimskie Centrum Kultury. Zachęcał uczestników do plastycznych wypowiedzi na temat otaczającej ich rzeczywistości w kontekście prawa do życia w świecie wolnym od wojen. Do udziału w konkursie zostało nadesłanych 899 prac z całego świata.
Komisja przyznała 74 równorzędnych nagród i 80 wyróżnień w czterech kategoriach wiekowych oraz wyróżniła udziałem w pokonkursowej wystawie prace 43 autorów.
Z naszej szkoły wyróżnienie udziałem w wystawie otrzymały dwie uczennice: Antonina Jekiełek kl.5b i Gabriela Ziomkiewicz kl.8b – w chwili obecnej już absolwentka naszej szkoły.
Serdeczne gratulacje za pomysłowość i kreatywność dla uczennic w tworzeniu swoich prac plastycznych.

Warsztaty profilaktyczno-wychowawcze Epsilon
29-09-2022

Uczniowie klas 4 uczestniczyli w dwóch etapach warsztatów profilaktyczno-wychowawczych Epsilon. Program jest ukierunkowany na rozwijanie umiejętności osobistych i społecznych dzieci oraz poprawę ich psychospołecznego funkcjonowania. Ma też za zadanie zapewnić trwałe zwiększenia poczucia dobrostanu oraz zredukować zagrożenia patologiami i wykluczeniem społecznym. Uczniowie podczas warsztatów podnosili swoje umiejętności życiowe ćwicząc technikami dramy edukacyjnej, dyskusji sterowanej oraz treningach umiejętności. Zostali wyposażeni w zasoby, które pozwolą im w sposób efektywny konfrontować się z wydarzeniami życiowymi.

ZOBACZ

Szkolny Klub Sportowy
26-09-2022

Po wakacyjnej przerwie nasi uczniowie wrócili do regularnych treningów w szkolnym klubie sportowym. Z dużym emocjami i pełni zapału wzieli udział w miejskich igrzyskach dzieci i młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych, zdobywając w nich medale. Złoty medal wywalczyły dziewczęta: Gabriela Opala, Julia Kopeć, Ewa Gwóźdź, Milena Staroń, Wiktoria Szymeczko, Ida Borowska, Magdalena Kiryluk, Milena Matys i Milena Kapitan. Startowały one w kategorii klas szóstych i młodsszych i zakwalifikowały się do zawodów powiatowych. Chłopcy w tej samej kategorii wiekowej zdobyli Srebrny medal. Byli to:Jeremiasz Krzyżecki, Jan Wójtowicz, Dominik Młodzik, Mikołaj Gworek, Bartłomiej Szygulski, Jakub Bieniek i Marek Dejko.
Z Brązowym medalem ukończyły bieg dziewczyny w w katogorii klas 7 i 8. Szkołę reprezentowały: Maja Szypuła, Jagoda Grochal, Dorota Łajka, Natasza Jarosz, Weronika Matras, Nikola Chmiel.
Na Czwartej lokacie, tuż za podium uplasowała się drużyna chłopców w składzie: - Ignacy Drabczyk, Jakub Szombierski, Kamil Piotrowski, Bartosz Urbańczyk, Stanisław Matula i Krystian Jarnot. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trzymamy kciuki za występy w kolejnych zawodach. .

Czwartoklasiści w Ogrodzie Botanicznym i Funzeum
25-09-2022

Czwartoklasiści fantastycznie spędzili czas podczas wycieczki do Ogrodu botanicznego i Funzeum. 4a uczestniczyła w grze terenowej w przepięknej zielonej scenerii. Ćwiczyła posługiwanie się kompasem oraz korzystania ze wskazówek wyczytanych z mapy. Klasa 4b wysłuchała wykładu na temat owadów. Uczniowie mieli okazję zobaczyć na własne oczy modliszkę storczykową, gniazdo szerszeni, a także mogli z bliska obserwować sympatyczne karaczany. Kolejnym punktem wycieczki był odpoczynek i posiłek w McDonaldzie, po którym czekała na wszystkich zabawa w Funzeum, czyli Muzeum Światła i Koloru.
Wizyta ta była podróżą do kolorowej, bajkowej rzeczywistości, której źródłem były nowoczesne technologie oraz gra świateł i kolorów. Ponad kilkadziesiąt multimedialnych instalacji tematycznych, oddziaływały na wiele zmysłów i pobudzały wyobraźnię zwiedzających. Uczniowie odwiedzili fluorescencyjny las, pokój nieskończoności, kryształową komnatę oraz salę księżycową wraz z różnymi planetami. Atrakcją było również pianino podłogowe, mierzące prawie 12 metrów długości.Dzieci uczestniczyły także w warsztatach w „Interaktywnej Rysilandii” czyli olbrzymim akwarium, w którym życie otrzymały pokolorowane wcześniej przez nich zwierzęta. Wszyscy świetnie się bawili, o czym świadczy liczba wykonanych selfików.

ZOBACZ

Konsultacje dla uczniów