Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

XX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Darujmy światu pokój”
22-09-2021

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Darujmy światu pokój”. Został on zorganizowany przez Oświęcimskie Centrum Kultury. Zachęcał uczestników do plastycznych wypowiedzi na temat otaczającej ich rzeczywistości w kontekście prawa do życia w świecie wolnym od wojen. Prace konkursowe naszych uczniów prezentowały twórczość plastyczną będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy. Twórczość pokazywała afirmację życia, miłości i radości, idei poszanowania drugiego człowieka niezależnie od koloru jego skóry, rasy czy wyznawanej religii.
Do udziału w konkursie zostało nadesłanych 728 prac z całego świata, które oceniła komisja w składzie: Bożena Formas-Mądry - artysta plastyk, Paweł Warchoł - artysta plastyk, Magdalena Prochowska - plastyk.
Komisja przyznała 57 równorzędnych nagród i 33 równorzędne wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych oraz wyróżniła udziałem w pokonkursowej wystawie prace 82 autorów.

Nagrody otrzymali: Maja Zajas kl.4b, Michał Zajas kl.5b, Dominika Gwóźdź kl. 5c i Amelia Chodorowicz kl. 8c.

Wyróżnienia przyznano: Julii Piecha z kl. 5c, Weronice Zielińskiej z kl.8c, Natalii Kolasa z kl. 8b, oraz Zuzannie Konopce z kl. 8b.

Na wystawie mogliśmy zobaczyć również prace: Nataszy Jarosz, Nikoli Chmiel, Natalii Konderli, Oliwii Paluch oraz Weroniki Szojdy. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy pomysłowości i kreatywności w tworzeniu swoich prac plastycznych.

Witaj szkoło!
22-09-2021

Klasa 2a na zajęciach technicznych wykonała lapbooki o tematyce „Witaj szkoło”. W tej kreatywnej formie dzieci zaprezentowały: klasowe zasady zachowania, plan lekcji, wyposażenie piórnika i tornistra, imię klasowego przyjaciela oraz ulubione zajęcia. Było mnóstwo kolorowania, wycinania i klejenia. Każdy z wielkim zaangażowaniem i motywacją wykonywał mini książeczki, okienka i inne elementy. Zobaczmy ich prace.

ZOBACZ

Epsilon-warsztaty profilaktyczne
20-09-2021

W dniu 20.09 uczniowie klas 4 uczestniczyli w I etapie warsztatów profilaktyczno-wychowawczych Epsilon. Organizatorem warsztatów  było Centrum Innowacyjnej Profilaktyki z Bielska-Białej. Najważniejszymi celami programu są: doskonalenie komunikacji w klasie i budowanie pozytywnego klimatu w grupie, wypracowanie umiejętności rozwiązywania trudności w relacjach, konstruktywność w formułowaniu oczekiwań wobec siebie i innych, rozpoznawanie i nazywanie emocji, doświadczenie pozytywnej współpracy i wzmacnianie przynależności do grupy, wzmacnianie prawidłowych norm zachowań.
Dzieci podczas zajęć realizowały cele programowe poprzez wspólne dyskusje, wysuwanie wniosków i gry integracyjne. Uczniowie bardzo dobrze wspominają warsztaty i nie mogą doczekać się etapu drugiego, który odbędzie się początkiem października.

ZOBACZ

„Ale Kosmos – kodujemy Lema” – VII Konkurs Filialny
19-09-2021

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie Filia w Oświęcimiu zaprasza do udziału w VII Filialnym Konkursie pt."Ale kosmos - kodujemy Lema", skierowanym do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z Małopolski.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu przez ucznia gry w języku programowania Scratch, inspirowanej wybranymi utworami Stanisława Lema.

Celem konkursu jest:

• upamiętnienie Roku Stanisława Lema,
• upowszechnienie wiedzy o życiu i twórczości pisarza,
• kształtowanie umiejętności samodzielnego wyszukiwania informacji na określony temat i selekcji zgromadzonych materiałów,
• rozwijanie umiejętności korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych,
• stymulacja logicznego i kreatywnego myślenia poprzez programowanie,
• kształtowanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej uczestników,
• promowanie nowatorskich metod i form pracy.

 

Prace należy przesłać do swojego nauczyciela informatyki do dnia 20.10.2021

Więcej informacji  na  stronie internetowej http://pedagogicznaoswiecim.pl/uncategorized/ale-kosmos-kodujemy-lema/.
Serdecznie zapraszamy

Pozdrowienia z wakacji!
16-09-2021

Klasa 4 a na lekcjach języka polskiego wróciła wspomnieniami do minionych wakacji. Uczniowie tworzyli kartki z pozdrowieniami, uczyli się je poprawnie adresować. Taka umiejętność staje się w czasach SMS-ów i poczty elektronicznej nie archaizmem, lecz oryginalnością. Warto zatem ją praktykować. Niedługo święta Bożego Narodzenia, więc znów będzie okazja, by stworzyć kartki, tym razem z życzeniami. A może nawet uda się je wysłać?

ZOBACZ

Wybory do Samorządu Uczniowskiego
15-09-2021

Po przeprowadzeniu mini kampanii wyborczej w dniach 10 i 13 września 2021 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Reprezentanci trójek klasowych z klas IV-VIII wybierali Radę Samorządu - przewodniczącego, zastępcę oraz sekretarza. Każda trójka miała do dyspozycji 2 głosy, które miały zostać oddane na dwóch wybranych kandydatów.

Kandydatami byli uczniowie klas ósmych i siódmych: Aleksandra Kłusek – klasa 8a, Weronika Szojda – klasa 8a, Oliwia Mąsior – klasa 8b, Maja Jędrocha – klasa 8d, Szymon Gumienny - klasa 7a, Julia Jurka – klasa 7b i Dorota Łajka – 7d.

Wyniki prezentowały się następująco:

Ilość głosów  32-oddanych, 32-ważnych, 0-nieważnych, 0-wstrzymujących się.

W wyniku głosowania największą ilość głosów otrzymała Maja Jędrocha – 11,  która zgodnie z procedurami będzie pełnić funkcję przewodniczącej. Na miejscu drugim z 6 głosami uplasowała się Aleksandra Kłusek, która będzie zastepcą przwodniczącego, a na trzecim - Weronika Szojda – 5 głosów, której powierzono funkcję sekretarza.

Nad wyborami czuwali opiekunowie SU : p. Martyna Matla-Nycz oraz p. Jolanta Wójcik

ZOBACZ

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.