Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

X edycja konkursu Ranking na najlepszego Czytacza
12-06-2024

Nasza szkoła wzięła udział w X edycji konkursu Ranking na najlepszego Czytacza w roku szkolnym 2023/2024. Jego organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna w Oświęcimiu i zasięgiem obejmuje szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z powiatu oświęcimskiego. Do konkursu zostały zgłoszone dwie kandydatury uczniów z największą ilością przeczytanych książek od września do 24 maja.  Z młodszej grupy wiekowej zgłoszony został Szymon Stanisławski z kl. 1b, a ze starszej - Szymon Pidło z kl. 7c. Miło nam poinformować, że Szymon Pidło otrzymał wyróżnienie w tym konkursie. Uroczyste spotkanie finałowe z laureatami i ich opiekunami odbędzie się 14 czerwca 2024 r. w siedzibie biblioteki pedagogicznej. Gratulujemy Szymonowi i życzymy, by pasja czytania rozkwitała.

Czytacz 2024

Piknik czytelniczy "Lekturki na słońce i pod chmurki"
07-06-2024

Początkiem czerwca w ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zorganizowany został piknik czytelniczy. Tym razem odbył się on pod hasłem LEKTURKI NA SŁOŃCE I POD CHMURKI. Uczniowie przynieśli swoje książki oraz kocyki, by oddać się przyjemności czytania na świeżym powietrzu. Oczywiście nie zabrakło rozmów o ulubionych lekturach i pisarzach oraz wymiany opinii o czytanych pozycjach. A to wszystko w nawiązaniu do hasła akcji Cała Polska Czyta Dzieciom Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!. Ponadto trzyosobowe delegacje klas wzięły udział w konkursie plastycznym. Na szkolnym boisku powstały fantastyczne kredowe malunki bohaterów bajek, baśni, kryminałów, wierszy i lektur, za które wręczono nagrody książkowe. Na zakończenie na płycie boiska utworzony został żywy napis CZYTAMY. Piknik był doskonałym podsumowaniem całorocznych działań czytelniczych w ramach Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 oraz akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

piknikczytelniczy

 
 
 
 

Soła to rzeka wyjątkowa - prezentacja Olgi z kl. 6a oraz Gabrieli Krzyżeckiej z kl. 4b
03-06-2024

Gabriela Krzyżecka z kl. 4b  oraz Olga Pieczonka z kl. 6a przygotowały podczas zajęć w bibliotece prezentacje multimedialne z okazji Roku Rzeki Soły w Oświęcimiu. Zapraszamy do obejrzenia i zapamiętania kilku ciekawostek o naszej oświęcimskiej rzece.

biblioteka

Dofinansowanie dla szkoły
24-05-2024

Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

1632216501

Konkurs fotograficzny Uroki Soły
22-05-2024

Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs fotograficzny pod hasłem Uroki Soły. Inspiracją był ogłoszony Rok Rzeki Soły w Oświęcimiu. Zadaniem uczestników było ukazanie piękna rzeki płynącej przez nasze miasto, jej walorów krajobrazowych, bogactwa fauny i flory. Jury, w 5-osobowym składzie, dokonało oceny prac, biorąc pod uwagę nawiązanie do tematu, jakość wykonanej fotografii, walor artystyczny i kompozycyjny zdjęcia. I miejsce przyznano Julii Wieczorek z kl. 5a, II - Dominikowi Szczurkowi z kl. 6a, a III - Julii Pieczce z kl. 3a. Wyróżniono fotografie Ewy i Dominiki Gwóźdź. Zapraszamy do obejrzenia wystawy ze zdjęciami uczestników konkursu i dziękujemy za udział.

soła rok

 
 
 
 

"Starsi koledzy czytają młodszym"- klasa 2a
15-05-2024

Klasa 2a realizowała projekt czytelniczy pod hasłem Starsi koledzy czytają młodszym. Na wstępie uczniowie udali do biblioteki i wybrali kilka książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2. 0, które wydały im się najbardziej interesujące. Uczniowie czytali, wymieniali się wrażeniami z przeczytanych lektur, dyskutowali o niezwykłych przygodach bohaterów. Następnie decydowali, które książki chcą zaprezentować i polecić młodszym kolegom i koleżankom z przedszkola. Świat zwierząt i różnorodne historie zwierzęcych bohaterów okazały się dla nich fascynujące. Drugoklasiści poświęcili czas na naukę pięknego czytania, ćwicząc dykcję, płynność, odpowiednie tempo i intonację. Wykonali też piękny, kolorowy plakat, który stał się równocześnie zaproszeniem dla przedszkolaków na wspólne czytanie. Zdjęcia okładek i rysunki do czytanych lektur namalowane przez uczniów posłużyły do przygotowania prezentacji multimedialnej. Była ona dodatkowym, przykuwającym uwagę akcentem, ilustrującym czytane pozycje. Kluczowym punktem projektu czytelniczego była wizyta w przedszkolu. Uczniowie czytali młodszym kolegom książki, a przedszkolaki, zaintrygowane ich treścią słuchały w skupieniu i bacznie oglądały prezentację. Wspólne czytanie wszystkim bardzo się podobało, a wizyta zaowocowała kolejnym spotkaniem, tym razem w klasie szkolnej, podczas którego dzieci wykonywały zakładki do książek z wizerunkami bohaterów czytanych lektur.

czytamy

 
 
 
 

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.