Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Spotkanie 3a i 3b z Grzegorzem Kasdepke
28-05-2021

Uczniowie klas 3a i 3b mieli przyjemność wziąć udział w pełnym humoru spotkaniu autorskim z panem Grzegorzem Kasdepke. Odbyło się ono w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach projektu „Biblioteka na wyciągnięcie myszki”. Grzegorz Kasdepke jest jednym z najbardziej cenionych współczesnych autorów książek dla dzieci. Przez lata był redaktorem naczelnym kultowego magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Jest także dziennikarzem i autorem scenariuszy filmowych.

W wiosennej scenerii Alei pisarzy dzieci z uwagą słuchały anegdot i opowieści pisarza. Dowiedziały się, że pierwszą książką była „Kacperiada”, a najnowsza wkrótce się ukaże i nosi tytuł „Mruczando na 3 rodziny i jedną kamienicę”. Ci, którzy chcą zostać pisarzami dostali rady jak nimi zostać – obserwować świat, zwiedzać i nauczyć się grać na jakimś instrumencie . Jeżeli ktoś chce dowiedzieć się dlaczego warto przygotować mordoklejki na Dzień Nauczyciela koniecznie sięgnijcie po przygody Kuby i Buby. Wiele napisanych przez pana Grzegorza książek zostało nagrodzonych i stało się bestsellerami.

Na zakończenie spotkania każdy mógł zadać pytanie pisarzowi, które autor zbiera do kolekcji. Wszyscy otrzymali ulotkę ze zdjęciem i autografem pana Grzegorza oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

ZOBACZ

Znajdziesz mnie w bibliotece
12-05-2021

Zobacz

Tydzień bibliotek, który trwał od 8 do 15 maja odbywał się w tym roku pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Każdy kto chciał wypożyczyć w tym tygodniu książki musiał powiedzieć hasło – bez niego nie dało się nic zrobić J. W ten sposób czytelnicy zapamiętali go i zachęcali innych do odwiedzin w bibliotece. Ponadto wspólnie zastawialiśmy się co takiego można znaleźć w bibliotece. No tak – oczywiście książki! Ale czy tylko? Wskazywaliście najrozmaitsze rzeczy – lektury, gazetki, uśmiechniętą panią Monikę, komputer, kalendarz, linijkę. Brawo. Co jeszcze ciekawego kryje się w zakamarkach biblioteki przybliżyła wystawka „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Znalazły się na niej:

- lampa studyjna, kamera, aparat i mikrofon – bo w naszej bibliotece działa studio szkolnej telewizji Fakty Czwórki

- zgrzewarka, potężny zszywacz i gilotyna – tajemnicze maszyny, z którymi trzeba obchodzić się bardzo ostrożnie

- plakaty i rysunki wykonane przez uczniów na różne okazje

- testy konkursowe, krzyżówki i gry planszowe

- płyty CD z bajkami, nagraniami lektur i filmami potrzebnymi na lekcje

- kroniki szkolne z wielu, wielu lat

- pacynki do zabawy w teatrzyki

- elementy dekoracji, strojów i rekwizytów wykorzystywanych do przedstawień

- mnóstwo zakładek

- symbole narodowe – flaga, nagranie hymnu

- czasopismo Pochodnia wydane pismem Braille’a

- puchary z turniejów literackich

- manekin i plansza dydaktyczna do zajęć z pierwszej pomocy

- księgi inwentarzowe, kartoteki itp.

Tak, tak  - to wszystko  i wiele innych rzeczy znajdziesz w bibliotece!

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.