Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Świat w jednym miejscu...
13-05-2022

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbywał się pod hasłem Biblioteka – świat w jednym miejscu. Szkolne obchody tej akcji rozpoczęły się od wspólnego wykonania plakatu ilustrującego temat przewodni tegorocznego święta. Ogłoszone zostały aż 3 konkursy dla wszystkich uczniów. Pierwszy zatytułowany Zostań bibliotecznym omnibusem miał na celu zachęcenie do wypożyczania książek, zaaktywizowania czytelników i sprawdzenia czy wiedzą co i gdzie znajduje się w bibliotece. Ponadto uczniowie poćwiczyli wyszukiwanie haseł w słownikach, odnajdywanie książek w różnych działach biblioteki czy tworzenie słów z określonych liter. W drugim konkursie uczniowie mieli szansę zdobyć tytuł Mistrza alfabetu. Klasy młodsze układały w kolejności alfabetycznej tytuły książek a starsze nazwiska pisarzy. Choć zadanie wyglądało na proste, nie wszystkim udało się go poprawnie wykonać. O trzecim konkursie opowiemy w kolejnych faktach. A dziś dodamy tylko, że Tydzień Bibliotek cieszył się ogromnym zainteresowaniem – drzwi się po prostu nie zamykały, a uczniowie zdobyli mnóstwo uwag pozytywnych.
Nagrody w konkursie Zostań bibliotecznym omnibusem wylosowali: Zuzanna Młodzianowska z 1b, Maria Borowska z 2b, Szymon Kruk z kl. 5c, Jan Wójtowicz z kl. 4a, Emilia Hanuszek z kl. 3b, Lena Kolber z kl. 5b, Lena Wiecheć z kl. 3a, Weronika Łyżwińska z k.. 8d, Maria Ściera z kl. 8d i Martyna Gryszan z kl. 8d

ZOBACZ

Strzał w dziesiątkę
12-05-2022

Konkurs pod hasłem Strzał w dziesiątkę odbywał się przez 10 dni. Zorganizowany został w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Zadaniem uczestników było odnalezienie wszystkich 10 (dziesięciu) zadań w dolnym holu szkoły. Trzeba było wykazać się ogólną wiedzą z życia, ze znanych wszystkim książek, a także wykorzystać pomysłowość czy umiejętność wyszukiwania informacji. W sumie karty konkursowe oddało 23 uczniów. Wszyscy nagrodzeni zostali pozytywną oceną z zachowania. Dwie szóstoklasistki- Milena Babiuch i Justyna Palichleb - zdobyły maksymalną ilość punktów i otrzymały nagrody. Ponadto wyróżnienie otrzymały dwie dziewczynki z 4b – Alina Shvets i Cofiia Donets, które pochodzą z Ukrainy i wspaniale poradziły sobie z zadaniami. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursach i włączenie się w obchody Tygodnia Bibliotek. I koniecznie zapamiętajcie to hasło: Biblioteka – świat w jednym miejscu.

ZOBACZ

Tydzień Bibliotek 2022
10-05-2022

Tydzień Bibliotek 2022 Biblioteka świat w jednym miejscu 1

W dniach od 8 do 15 maja 2022r. odbywa się XIX edycja Tygodnia Bibliotek. Nasza biblioteka przygotowała dla wszystkich uczniów trzy różne konkursy z tej okazji. Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki, wypożyczania książek i wykonania zadań konkursowych. Upominki i uwagi pozytywne z zachowania czekają :)

Zostań bibliotecznym omnibusem
27-04-2022

Zapraszamy wszystkich uczniów do aktywnego konkursu bibliotecznego - na pewno Wam się spodoba!  :-)

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie Zostań bibliotecznym omnibusem. Każdy kto wypożyczy książkę losuje 3 zadania do wykonania. Należy je zrobić od razu, na miejscu. Zadania są zróżnicowane, ale na pewno każdy sobie z nimi doskonale poradzi. Wymagają dobrej orientacji co i gdzie znajduje się w bibliotece. Niektóre wymagają przeczytania fragmentu książki, by znaleźć właściwą odpowiedź, w innych poćwiczymy posługiwanie się słownikami. Każdy kto weźmie udział w konkursie i prawidłowo wykona zadania otrzymuje tytuł Omnibusa bibliotecznego. Zastanawiacie się kim jest omnibus? Możecie to sprawdzić w słowniku - Zapraszamy do biblioteki!

ZOBACZ

 

 

omnibus2022

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.