ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

Projekt czytelniczy "Polubić czytanie" - 8a
01-03-2024

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy VIII a zrealizowali projekt czytelniczy pod hasłem: ,,Polubić czytanie. Działaniom przyświecały słowa Wisławy Szymborskiej: Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła. Pierwszym etapem była wizyta w bibliotece szkolnej, której celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych i zapoznanie uczniów z nowymi pozycjami księgozbioru bibliotecznego. Ósmoklasiści wybrali książki, które się im spodobały i które ich zainteresowały. Kolejnym krokiem było przeczytanie wybranej pozycji książkowej i przygotowanie krótkiej prezentacji zachęcającej innych do sięgnięcia po tę książkę.
Podczas lekcji wychowawczej wymieniali się opiniami na temat lektur, wyrażając zachętę lub krytykę wobec nich. Kolejnym działaniem ósmoklasistów było projektowanie i wykonanie okładek do książek w formacie A2. Zostaną one zaprezentowane przez uczniów podczas pikniku czytelniczego, promując literaturę wśród uczniów i mieszkańców Oświęcimia.

Polecam! Warto przeczytać. - cykl recenzji uczniów
29-02-2024

polecam

Najlepsi czytelnicy w I okresie 2023/24
09-02-2024

Najlepsi czytelnicy w I okresie 2023/24

nagrody

Książkowe bingo
31-01-2024

Zapraszamy wszystkich uczniów do akcji czytelniczej Książkowe bingo. W bibliotece możecie odebrać specjalne karty do zaznaczania przeczytanych książek. Każdy komu uda się zdobyć BINGO otrzyma uwagę pozytywną za udział w akcji. Dla graczy-czytaczy mamy też dodatkowo przygotowane koło fortuny z upominkami. Zapraszamy!

książkowe bingo 1

książkowe bingo 2

podsumowanie czytelnictwa
30-01-2024

podsumowanie

Spotkanie podróżnicze z p. Krystyną Łętochą
30-01-2024

Wyjątkową podróż po kontynentach odbyli ósmoklasiści. Okazją było spotkanie z podróżniczką z zamiłowania, a bibliotekarką z zawodu - panią Krystyną Łętochą. Wydarzenie zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna w Oświęcimiu. Tematem przewodnim były cuda kontynentów - biblioteka podróżniczych wrażeń. Gościni rozpoczynając wspólną wyprawę posłużyła się mottem:
Książka inspiruje do podróży,
podróż inspiruje do czytania.
Podróżniczka w sposób niezwykle interesujący opowiedziała o swoich podróżach po najbardziej egzotycznych zakątkach świata. Barwna prezentacja uzupełniona ciekawostkami dotyczącymi różnych krajów, mieszkających tam ludzi i zwierząt pobudziła wyobraźnię uczniów. Stała się też zachętą do rozwijania zainteresowań i pasji, do poznawania świata, i do czytania. Podróżując z przewodniczką po kontynentach młodzież miała okazję poznać książki opowiadające o życiu w różnych częściach świata. W trakcie spotkania uczniowie zobaczyli prawdziwy bumerang, egzotyczną biżuterię oraz wiele niezwykłych pamiątek z podróży. Wszystko to złożyło się na niezwykłą lekcję geografii w bibliotece.
Wyjście odbyło się w ramach realizacji projektów Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

spotkanie