Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Podsumowanie czytelnictwa 2022/2023
21-06-2023

Podsumowanie czytelnictwa
Młodsza grupa wiekowa:
I miejsce Nikola Hanuszekkl. 2b - 182 książki
II miejsce PiotrWasilkl. 3a - 122 książki
III miejsce JuliaRuseckakl. 1a - 109 książek
Starsza grupa wiekowa:
I miejsce Anna Mikundakl. 4a - 55 książek
II miejsce Emilia Hanuszekkl. 5b - 51 książek
III miejsce Szymon Pidło kl. 6c - 50 książek
Rywalizację międzyklasową wygrała klasa 2b. Uczniowie tej klasy razem wypożyczyli 367 książek, co daje średnio 18,35 książek na jednego ucznia.

ZOBACZ

Zwycięzcy Rankingu
15-06-2023

Wspaniałe wiadomości nadeszły z Biblioteki Pedagogicznej w Oświęcimiu, która była organizatorem Rankingu na najlepszego czytacza roku szkolnego 2022/23. Patronat Honorowy nad konkursem sprawował Starosta Oświęcimski Andrzej Skrzypiński. Nasi uczniowie zdobyli nagrody główne w tym rankingu. Piotr Wasil z kl. 3a zwyciężył w kategorii szkół podstawowych kl. I-III. Przeczytał on w tym roku szkolnym aż 122 książki.
Anna Mikunda z kl. 4a zwyciężyła w kategorii szkół podstawowych kl. IV-VIII. Ania przeczytała 55 książek.
Tytuł CZYTACZa XXL, a więc czytelnika z największą ilością przeczytanych książek spośród wszystkich zgłoszonych uczniów szkół podstawowych zdobyła Nikola Hanuszek z kl. 2b. Gratulujemy!

ZOBACZ

Poznaj alfabet z Ib
07-06-2023

Pierwszaki mają za sobą rok nauki czytania. Oczywiście ten czas wykorzystali też na opanowanie alfabetu. Na podsumowanie tego faktu postanowili zaprezentować nam jak doskonale się go wyuczyli - sami zobaczycie i usłyszycie, że po prostu śpiewająco. Ich teledysk wspaniale wiąże się z obchodzonym właśnie Tygodniem Czytania.

ZOBACZ

Bajka w języku angielskim
07-06-2023

Natasza i Jagoda, uczennice kl.8c w ramach Tygodnia Czytania Dzieciom przeczytały dla najmłodszych uczniów bajkę. Wyjątkowość tego faktu polega na tym, że zrobiły to - w języku angielskim. Wybrały książeczkę pt.The Very Hungry Caterpillar autorstwa Erica Carlea. To klasyczna opowieść o bardzo głodnej gąsienicy, pożerającej wszystko co nadaje się do zjedzenia, która szykuje się do ważnej życiowej zmiany. Bajka jest znana dzieciom na całym świecie, poznajcie ją i wy.

Piknik cztelniczy
07-06-2023

7 czerwca odbyło się w naszej szkole wielkie święto książki. Obchodziliśmy XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom oraz pobijaliśmy rekord w jednoczesnym czytaniu w ramach ogólnopolskiej akcji Jak nie czytam, jak czytam. Wszystkie klasy wspaniale przygotowały się na Piknik czytelniczy, któremu w tym roku towarzyszyło hasło Książka jest jak ogród. Hasło to zostało zainspirowane chińskim przysłowiem: Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni. Korzystając z metafory książki-ogrodu obchody OTCD zorganizowaliśmy na świeżym powietrzu. Piknikowy spacer przebiegał w pięknych okolicznościach alejek spacerowych wypełnionych kwiatami, krzewami i cieniem drzew sąsiadującego ze szkołą placu Pokoju.
Każda klasa przebrana za bohaterów wybranej książki reklamowała CZYTANIE. Wspaniałe motta i hasła wypisane na plakatach i transparentach zwracały uwagę przechodniów zachęcając do czytania książek. Organizatorzy przygotowali też upominki w postaci zakładek do książek z hasłem obchodów, które były rozdawane podczas akcji. Piknik zakończyliśmy wspólną recytacją znanego wiersza Jana Brzechwy Pomidor włączając się tym samym w próbę pobicia rekordu w jednoczesnym czytaniu oraz nawiązując do ogrodniczych motywów hasła przewodniego. Teraz każdy z Czwórkowiczów może powiedzieć też powiedzieć Jak nie czytam, jak czytam!

ZOBACZ

Cała Polska czyta dzieciom 2023
05-06-2023

W naszej szkole rozpoczęły się obchody XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Inicjatorem święta jest FUNDACJA ABCXXI w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. Pierwszym puntem działań była inscenizacja znanych i mniej znanych wierszy Jana Brzechwy, których cechą jest spora dawka humoru, dynamiczność akcji i elementy wychowawcze. Łatwo wpadające w ucho, pełne śmiechu i zabawne teksty przypadły do gustu i naszym czytelnikom. Obejrzeli oni Kaczki, Biedronkę i żuka, Fokę oraz Króla i błazna. Występ uczennic z klas 4a i 4b, uczęszczających na kółko Klub Czytelnika, bardzo spodobał się pierwszo- i drugoklasistom. Wyrażali oni pochlebne opinie nie tylko o fajnych wierszach, ale i super aktorkach. Zachęcamy wszystkich do czytania wierszy Brzechwy oraz zapraszamy na środowy piknik.

ZOBACZ

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.