Samorząd Uczniowski i hymn szkoły

akademia Zuzia mateusz

Hymn szkoły

Wystarczy pędzlem, jak mistrz Wyspiański,

stworzyć swój portret, na życie plan,

wystarczy dobrać właściwe barwy,

a piękny obraz powstanie sam.

Wystarczy komuś rozjaśnić życie,

malując przed nim pejzaż słoneczny.

Świat ująć w ciepłe kolory lata,

bo wtedy lepszy jest i bezpieczny.

Ref.: Namalujmy razem tęczę,

co połączy brzegi dwa.

Wybudujmy most ze słów:

obok ciebie jestem ja.           x2

Wystarczy piórem, jak mistrz Wyspiański,

stworzyć opowieść, życiem nazwaną.

W teatrze świata odegrać rolę,

niepowtarzalną, niezapomnianą.

Wystarczy słowem dobrym i ciepłym

zmienić czyjś smutek w pogodną myśl.

Świat ująć w zdanie, które jak ramię

pomoże dalej do przodu iść.

Ref.: Namalujmy...

Samorząd Uczniowski działa w szkole od lat. To pod jego egidą uczycie się odpowiedzialności za słowo, współdecydujecie o szkolnych imprezach, konkursach, dyskotekach, pobieracie pierwsze w życiu lekcje z demokracji i trudnej sztuki pogodzenia różnych zadań, stanowisk i opinii. Za pośrednictwem demokratycznie wybranego opiekuna stajecie się łącznikami miedzy nauczycielami a koleżankami i kolegami z klasy. Głos Samorządu Uczniowskiego jest więc głosem młodym.

• Niezmordowanie od lat SU włącza się w organizację akademii, apeli okolicznościowych oraz reprezentuje naszą szkołę na zewnątrz np. na uroczystościach państwowych w Dniu Niepodległości, w Dniu Oswobodzenia Miasta, w Dniu Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

• SU organizuje  wszelkie konkursy  oraz  dyskoteki szkolne

• Co roku organizujemy szkolną edycję finału WOŚP.

• Przy współudziale uczniów SU powstał nasz regulamin

• Jeśli macie Drodzy Uczniowie propozycje rozszerzenia działalności SU- czekamy na uwagi- możecie je zgłaszać do opiekuna SU

14 września odbyło się spotkanie trójek klasowych klas 4-8 rozpoczynające prace samorządu uczniowskiego w obecnym roku szkolnym. W trakcie spotkanie odbyły się wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024. Nowym przewodniczącym został uczeń klasy 8b - Michał Ledwoń, natomiast jego zastępcą zostały: uczennica z klasy 7c Aleksandra Sobczuk oraz z klasy 8 b Milena Babiuch . Nowo wybranym przewodniczącym gratulujemy i życzymy roku pełnego sukcesów oraz godnego reprezentowania społeczności uczniowskiej.