Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sp4_oswiecim@poczta.onet.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Wycieczka na Zamek Piastowski - listopad 2010
22-11-2010

W poniedziałek 22 listopada 2010r. dzieci ze świetlicy udały się na wycieczkę do oświęcimskiego zamku. Wycieczka ta  była jednym z punktów  innowacji „Oświęcim - moje miasto”, która jest realizowana w czasie zajęć świetlicowych. Uczestniczyło w niej 19 uczniów klas I i III.

Najpierw pani przewodniczka opowiedziała nam kilka ważnych faktów z życia naszego miasta, przedstawiła panoramę prezentującą nasz oświęcimski rynek z dawnych czasów. Dowiedzieliśmy się na przykład, że dawniej most na rzece Sole był w innym miejscu niż obecnie, że pośrodku Rynku stała figurka św. Jana Nepomucena i  że obecnie trwają jej poszukiwania. Następnie zwiedzaliśmy pomieszczenia Zamku. Obejrzeliśmy m.in pokój Aleksandra Orłowskiego, autora hejnału naszego miasta, pokój rodziny katolickiej i żydowskiej. Były w nich meble i przedmioty codziennego użytku. Podziwialiśmy też eksponaty Krakowskiego Bractwa Kurkowego, pożyczone na wystawę okresową do naszego muzeum.

W drodze powrotnej obejrzeliśmy Synagogą Żydowską oraz odremontowany Plac ks. Skarbka ze studnią.

Wszyscy dowiedzieli się sporo nowych informacji o rodzinnym mieście i na pewno miło będą wspominać tę wycieczkę.

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.