Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sp4_oswiecim@poczta.onet.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Wycieczka na Zamek Piastowski
21-04-2009

2009 zam piast DSC0600421 kwietnia 2009r. w ramach zajęć świetlicowych poszliśmy zwiedzać nasz oświęcimski Zamek Piastowski. W mieszczącym się tam muzeum obejrzeliśmy pokoje sprzed dziesiątków lat, w jakich mieszkali dawni oświęcimianie. Mogliśmy dotknąć kilku starych przedmiotów codziennego użytku z rodzin katolickich i żydowskich.  Widzieliśmy też rekonstrukcję gabinetu Aleksandra Orłowskiego – twórcy hejnału naszego miasta. Pani przewodniczka opowiedziała nam Legendę o okrutnym kasztelanie oraz podała ważne fakty z historii Oświęcimia. Pod koniec udało się nam zwiedzić wystawę Wołek – okruchy historii ze znaleziskami dawnej broni, amunicji i uzbrojenia rycerzy. Przeszliśmy też przez nowo otwartą kawiarenkę Sen Bony, urządzoną w starodawnym stylu.

W drodze powrotnej spacerowaliśmy uliczkami Rynku, przyglądając się Ratuszowi, budynkowi Sądu i pięknym średniowiecznym kamieniczkom. Stanęliśmy też w chwili zadumy przy pomniku upamiętniającym 80 rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz na Placu Kościuszki przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wszyscy bardzo miło wspominamy wycieczkę, przeglądając wykonane w czasie jej trwania zdjęcia. 

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.