Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Rzeżucha
08-04-2022

Stanowczo za rzadko gości na naszych stołach, a przecież to wyjątkowo krzepkie i zdrowe warzywo. Tradycyjnie przed Wielkanocą skupiła na sobie uwagę wszystkich świetlików i świetliczanek.Czy już wiecie, co to takiego?
Oczywiście rzeżucha! Jest taka harda, zielona , ciut zarozumiała, bo bardzo pożądana. Każdy listek sprawnie ścięty nożyczkami ląduje na kanapce i rozpoczyna się prawdziwa uczta. Pycha!A jeśli położyć ją na żółtku, odwdzięczy się wyjątkowym smakiem. Nabraliście ochoty na spróbowanie rzeżuchy?Na koniec zdradzimy Wam sekret: w rzeżuchowym mchu ukryte są maleńkie skarby – to WI TA MI NY.
Warto również zapamiętać jak piszemy rzeżuchę, bo naszpikowana jest trudnościami ortograficznymi i z pewnością pojawi się w niejednym dyktandzie.

ZOBACZ

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.