Poznajemy pracę policjantów
11-03-2013

26 X 2012r. uczniowie klas pierwszych uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w wycieczce do Komendy Powiatowej Policji Oświęcimiu. Przed wyjściem zostały przypomniane najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.
Uczniowie obejrzeli budynek komendy, dyżurkę, areszt oraz salę do szkoleń dla policjantów. Mieli okazję wejść do niebieskiego pokoju, który przeznaczony jest specjalnie dla dzieci. Ciekawostką był film na temat zachowania się psów, by wiedzieć, co należy zrobić, gdy zaatakuje nas agresywne zwierzę. Najwięcej emocji wzbudziło przymierzanie elementów umundurowania oraz wyposażenia policjanta. Dzieci miały okazję zasiąść za kierownicą radiowozu oraz zapoznać się sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi wozów policyjnych. Każdy zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie.
Wszystkim bardzo podobała się wycieczka na komendę. Mamy nadzieję, że następnym razem uda nam się poznać tajniki szukania śladów i zdejmowania odcisków palców przez policjantów z sekcji kryminalnej;))