Spotkanie z panią Kucharską i panem Szczygielskim
29-09-2017

szczygielski  kucharska
Klasa VIa wzięła udział w spotkaniu autorskim z panem Marcinem Szczygielskim  - pisarzem, dziennikarzem i grafikiem, członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Jest on tegorocznym laureatem Nagrody Czytelników oraz zdobywcą wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego za książkę Teatr Niewidzialnych dzieci wydaną prze Instytut Wydawniczy Latarnik. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach Święta Książki.
Podczas niego zgromadzeni uczniowie mieli okazję posłuchać fragmentów nagrodzonej książki. Przedstawia ona obraz życia młodych wychowanków domów dziecka w epoce PRL-u. Głównym bohaterem jest dziesięcioletni Michał, który od trzeciego roku życia mieszka w domach dziecka na Śląsku. Czytane przez pisarza fragmenty spodobały się młodym słuchaczom i z pewnością zachęciły do sięgnięcia po tę książkę. Spotkanie jak zwykle zakończyło rozdawanie autografów i pamiątkowe zdjęcia.

Uczniowie klas IVe, Va I VIIc uczestniczyli w spotkaniu z ilustratorką Nikolą Kucharską. Pani Nikola jest grafikiem, ilustratorem i projektantem. Jest również autorką książki „Jak to działa. Zwierzęta”. Ciekawostki o zwierzętach postanowiła przekazać w sposób graficzny i komiksowy, po to aby czytający łatwiej je zapamiętywali. Uczniom bardzo podobały się nietypowe rysunki zwierząt. Na zakończenie spotkania pani Nikola rozdawała autografy. Do każdego dołączony był rysunek zwierzątka.