Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Biblioteka

24 gala Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej
29-09-2017

galaonl29 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się gala 24. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Była ona zwieńczeniem trzydniowego Święta Książki Dziecięcej, w ramach którego nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z autorami i ilustratorami, brali udział w wycieczce do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, obejrzeli wystawę w Galerii Przechodnia oraz wzięli udział w kiermaszu najlepszych książek dla dzieci. Podczas uroczystości uczestnicy obejrzeli spektakl „Krawiec Niteczka" przygotowany przez Europejskie Centrum Bajki z Pacanowa. Pracownicy Biblioteki z humorem i pomysłem zaprezentowali nominowane do nagrody tytuły. Przypominamy, że w tegorocznej edycji były to:

 

„Lawendowa czarownica", Katarzyna Borys, wyd. Akapit Press,

„Dziewczynka ze srebrnym zębem", Andrzej Marek Grabowski, wyd. Media Rodzina,

„Haczyk", Emilia Kiereś, wyd. Akapit Press,

„Amelia i Kuba. Stuoki potwór", Rafał Kosik, wyd. Powergraph,

„Zawiła historia niesfornego Kacperka", Katarzyna Michalec, wyd. Adamada,

„Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek", Kasia Nawratek, wyd. Ezop,

„Koniec świata nr 13", Katarzyna Ryrych, wyd. Literatura,

„Teatr niewidzialnych dzieci", Marcin Szczygielski, wyd. Instytut Wydawniczy Latarnik,

„Ala Baba i dwóch rozbójników", Joanna Wachowiak, wyd. BIS,

„Chłopiec z Lampedusy", Rafał Witek, wyd. Literatura.

Jury konkursu przyznało 2 wyróżnienia, które trafiły do Andrzeja Marka Grabowskiego, za książkę „Dziewczynka ze srebrnym zębem" (wyd. Media Rodzina) oraz Marcina Szczygielskiego za książkę „Teatr Niewidzialnych Dzieci" (wyd. Instytut Wydawniczy Latarnik). Główną nagrodę odebrała Kasia Nawratek za książkę „Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek" wyd. Ezop).
Dwoje uczniów z klasy VIa - Natalia Paczkowska i Mateusz Chudy mieli zaszczyt odczytać werdykt czytelników, którzy po raz drugi wybierali najlepszą książkę wydaną w 2016 roku. Statuetkę Koziołka Matołka zdobył pan Marcin Szczygielski za książkę "Teatr niewidzialnych dzieci" wydaną przez Instytut Wydawniczy Latarnik.

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.