Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Biblioteka

Spotkanie autorskie z panią Bednarek i panem Pałaszem
27-09-2017

bednarek  Pałasz

 

Klasa Ic wzięła udział w ciekawym spotkaniu autorskim  z panią Justyną Bednarek -  autorką książek dla dzieci, dziennikarką i  tłumaczką. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Na początku  pierwszaki  zastanawiały się jakie osoby są potrzebne, aby powstała książka i trafiła do rąk czytelników. Autorka opowiadała o historii powstania swojej bestsellerowej książki pt „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ″ i czytała fragmenty przedstawiające losy niezwykłych bohaterek. Przywiozła też na spotkanie pluszowe skarpetki różnych rozmiarów oraz zachęcała do pisania własnych opowieści i podążania za marzeniami. Na zakończenie pisarka rozdawała autografy i wszyscy wspólnie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie

 

W ramach obchodów Święta Książki Dziecięcej w Miejskiej Bibliotece Publicznej uczniowie klas 5b, 5c i 6c uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panem Marcinem Pałaszem. Autor książek dla dzieci zaprezentował słuchającym „kulisy” swojego warsztatu literackiego. Opowiadał o początkach swojej przygody z pisarstwem.  Mówił  młodym czytelnikom o swoim psie Elfie, który jest bohaterem serii jego książek. W sposób niezwykle humorystyczny opowiedział kilka ciekawych historyjek z życia swojego psa, które potem opisał w swoich książkach. Na zakończenie spotkania pan Marcin Pałasz odpowiadał na pytania młodych uczestników. Z pewnością zainteresował wiele dzieci swoją osobą i swoim psem Elfem. Wielu uczniów wyraziło chęć przeczytania jego książek.

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.