Spotkanie w MBP z panią J. Papuzińską
14-01-2016

14 stycznia 2016r. klasy IIc i IIe wzięły udział w spotkaniu autorskim z panią Joanną Papuzińską. Znana autorka książek i wierszy dla dzieci przyjechała do Oświęcimia na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jest tutaj częstym gościem, gdyż pełni funkcję przewodniczącej jury Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K.Makuszyńskiego. Nagroda przyznawana jest co roku w naszej oświęcimskiej Galerii Książki. Pani Joanna Papuzińska jest profesorem nauk humanistycznych, krytykiem literackim, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego. W 1996 otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za działalność w dziedzinie upowszechniania kultury. Najbardziej znane jej książki to: Nasza mama czarodziejka, Rokiś, Asiunia czy Czarna jama. Twórczość pani Joanny charakteryzuje się łączeniem baśniowości z realiami współczesnego życia.

Podczas spotkania zaprezentowana została bezpłatna aplikacja dotycząca jednej z jej książki p.t. Asiunia. Dzięki niej dzieci mogą poznać treść książki, a aktywne dodatki typu puzzle, memory i „znajdź różnice" pozwalają rozwijać inne umiejętności, jak np. spostrzegawczość. Asiunia oparta jest na wspomnieniach autorki z dzieciństwa, kiedy to jako mała dziewczynka doświadczała tragedii okupacji. Dzieci chętnie zadawały pytania dotyczące życia prywatnego oraz twórczości pisarki, jej debiutu i pomysłów na nowe książki. Spotkanie dostarczyło wiele emocji zarówno uczniom, jak i samej pisarce. Po spotkaniu dzieci miały okazję zakupić książki pisarki oraz otrzymać autograf. Wszyscy zrobili sobie również pamiątkowe zdjęcie.

W naszej bibliotece dostępne są następujące książki pisarki:

· Asiunia

· Mój tato szczęściarz

· Nasza mama Czarodziejka

· Krasnale i Olbrzymy

· Rokiś, a gdzie ja się biedniuteńki podzieję

· Wędrowcy

Zapraszamy do lektury.