Dzień pluszowego misia
25-11-2015

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w szkolnej bibliotece pani Ania z IIIc wraz z panią bibliotekarką przygotowały kilka atrakcji.

Po pierwsze pojawiła się  wystawa książek, w których bohaterami są oczywiście misie. Wśród nich znalazły się  Przygody Kubusia Puchatka, Chatka Puchatka, Złotowłosa i trzy misie, Ostatnie niedźwiedzie  polarne,  Bracia Koala, Urodziny Puchatka  i wiele, wiele, innych. Na plakacie można było przeczytać historię związaną z powstaniem Święta Pluszowego Misia. Już po pierwszej lekcji przed drzwiami biblioteki ustawiła się długa kolejka chętnych do zaprezentowania swojej przytulanki. Każdy kto miał przy sobie pluszaka podczas wypożyczania książek otrzymywał wybrane czasopismo dla dzieci oraz misia – naklejkę. Bardzo oblegane było mini studio fotograficzne, w którym można było zrobić sobie zdjęcie z wielkim misiakiem oraz swoją maskotką. Byli też tacy, którzy stawili się z całymi rodzinami pluszaków i dokładnie tłumaczyli kto jest kim w takiej misiowej rodzinie. Powstała piękna Misiowa Galeria. Podczas długich przerw dzieci wykonywały misiowe zakładki do książek. W tym dniu bibliotekę odwiedziło rekordowa ilość czytelników – aż 135. Wiemy, że wszystkim bardzo się podobało, zatem już dziś zapraszamy wszystkie miśki i inne przytulanki za rok.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}