Spotkanie autorskie klas 3 z Rafałem Witkiem-laureatem nagrody "Koziołka 2015"
19-10-2015

Przed spotkaniem uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym p.t. Bujamy w obłokach. Ich zadaniem było przygotowanie lustracji do książki pana Witka Klub latających ciotek. Do konkursu zgłoszonych zostało 45 prac, z których 36 znalazło się na wystawie pokonkursowej w Galerii Książki. Zuzanna Wójcik z kl. IIIb zajęła II miejsce, Zuzanna Budka z kl. IIIa zdobyła III miejsce, a Paulina Czebotar z kl. IIIa otrzymała wyróżnienie.
Podczas spotkania pisarz zaprezentował kilkanaście swoich książek. Zorganizował kilka ciekawych zabaw, które opierały się na jego twórczości. Z czarodziejskiej walizki uczniowie losowali kulki z zadaniami do wykonania. Niektóre wymagały dobrej pamięci, inne skupienia uwagi, jeszcze inne były nagrodą np. w postaci mocnego uścisku dłoni pisarza. Wszystkim dzieciom bardzo spodobał się Regulamin placu zabaw napisany przez pana Rafała Witka.
Podczas spotkania można było zakupić sobie książki tego niezwykle pogodnego pisarza. Ci, którzy to zrobili zdobyli również jego pamiątkowy autograf. Do naszej szkolnej biblioteki została zakupiona narodzona w tym roku książka Zgniłobrody i luneta przeznaczenia wraz z podpisem autora. Zapraszamy do lektury i obejrzenia fotogalerii ze spotkania.