Pasowanie na czytelnika 2015
02-03-2015

Pierwszaki już od dłuższego czasu odwiedzały szkolną bibliotekę. Teraz jednak nadszedł czas, by pasować ich na Czytelników. Z tej okazji Klub Czytelnika przygotował przedstawienie pt. Podróż do Świata Książki.

Maszynista, którym był Koziołek Matołek zaprosił wszystkich pierwszaków na magiczną wycieczkę pociągiem. Po drodze spotykało ich wiele zagadkowych przeszkód, które bez trudu udało im się pokonać. Tuż przed drzwiami do szkolnego księgozbioru czekało na nich kolejne zadanie. Z literek, które zdobyli po drodze musieli ułożyć tajemnicze hasło otwierające drzwi do zaczarowanej krainy książek czyli biblioteki. Tam czekały już na nich postaci z bajek i książka mówiąca ludzkim głosem. Dzieci uważnie słuchały próśb książek. Następnie po złożeniu przysięgi uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników. Każdy musiał podpisać „własną krwią" cyrograf przygotowany przez Koszałka Opałka.
Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkową zakładkę. Mamy nadzieję, że nowi czytelnicy będą systematycznie odwiedzać naszą bibliotekę i wezmą sobie do serca motto Umberto Eco Kto czyta książki, żyje podwójnie.