Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
23-04-2024

23 kwietnia świętowaliśmy w szkole Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Klasa 8a przygotowała w swojej sali lekcyjnej wystawę ulubionych książek oraz gazetkę tematyczną pod hasłem Książka moim przyjacielem. Przed biblioteką można było podziwiać dwa plakaty promujące czytanie książek. Zostały one wykonane przez członków Klubu czytelnika z kl. 3a. Każdy, kto zajrzał  w ten dzień do wypożyczalni i wybrał dla siebie książkę do czytania, otrzymał zakładkę zrobioną specjalnie z okazji tego święta. Główną atrakcją Dnia Książki była akcja Drzwi do książki. Zadaniem klas było zmienienie klasowych drzwi w okładki książek, zakupionych w ramach Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Nagrodę zdobyła klasa 2b, która zaprezentowała Niesamowite przygody 10 skarpetek Justyny Bednarek. Jury było pod wrażeniem ilości pracy, jaką drugoklasiści włożyli w przygotowanie książeczek z opisami bohaterów i licznymi ilustracjami. Voucher na Dzień bez pytania przyznano klasie 8b, która wykonała kreatywną, z efektami świetlnymi okładkę do książki Tomasza Rożka z serii Nauka. To lubię. Komisja konkursowa doceniła aktywność i pomysłowość wszystkich klas siódmych - a, b i c i przyznała im vouchery na Lekcje bez pytania. Słodkie wyróżnienie trafiło do klasy 5b. Organizatorzy dziękują za zaangażowanie się w akcję i wspaniałe zareklamowanie książek.

sdk