Klasa 3b na warsztatach wMBP
17-10-2023

W środę 4.10. klasa 3b była w MBP na warsztatach twórczo-literackich Coś strasznego. Inspiracją do ich zorganizowania była książka Wiersze, że aż strach Małgorzaty Strzałkowskiej. Na zajęciach uczniowie czytali rymowanki o strachach, które jak się okazało wcale nie są takie srogie.
Każdy z uczniów wybrał jeden z tekstów pisarki i na jego podstawie stworzył kolaż. W pracach wykorzystane zostały różne materiały, papier ozdobny, koraliki, folie oraz makulatura i dużo akcesoriów. Powstały kolorowe, pełne fantazji prace, które zostały połączone w oryginalne, niepowtarzalne książki. Trzecioklasiści mieli również podczas tych inspirujących zajęć obejrzeć i dotknąć książki pisane alfabetem Braillea.
To były bardzo ciekawe, twórcze zajęcia, podczas których uczniowie 3a przekonali się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują.
Wy też możecie to sprawdzić, bo w naszej szkolnej bibliotece można wypożyczyć książkę M.Strzałkowskiej Wiersze, że aż strach!.