Akcja "Zaczytani"
21-11-2013

zaczytaniplakat12

W październiku biblioteka szkolna włączyła się do ogólnopolskiej akcji Zaczytani. Jej celem jest utworzenie biblioteczki na Oddziale Dziecięcym Powiatowego Szpitala im. Św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Książki mają pomóc zapomnieć małym pacjentom o chorobie poprzez zaczytanie się. Kampania prowadzona jest w całej Polsce, a honorowy patronat nad nią objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.

Książki w dobrym stanie oraz dostosowane dla dzieci i młodzieży można oddawać w specjalnie oznakowanych miejscach. W Oświęcimiu akcją koordynuje Miejska Biblioteka Publiczna. Tam też trafiło 46 książek, które do tej pory zebraliśmy w naszej szkole. Zanieśli je członkowie Klubu Czytelnika, którzy zachęcają do przejrzenia swoich domowych zbiorów. Wybierzcie te, które możecie przekazać na ten szczytny cel. Akcja ta trwa nadal.
Wyczarujmy wspólnie uśmiech na twarzach małych pacjentów!

Więcej informacji na stronie http://zaczytani.org/

Biblioteka Młodych