07-12-2022

Początkiem grudnia w bibliotece szkolnej odbyła się ważna uroczystość. W poczet czytelników zostały włączone „pierwszaki”. Z tej okazji Klub czytelnika pod okiem pani bibliotekarki przygotował inscenizację Pasowanie na czytelnika.
Uczniowie klas pierwszych podczas tej uroczystości musiały zaliczyć 2 testy. Pierwszy dotyczył znajomości bohaterów z baśni, bajek i innych książek dla dzieci. W drugim dzieci musiały udowodnić, że wiedzą jak należy obchodzić się z książkami. Po złożeniu przysięgi Królowa Książek zamieniała każdego pierwszaka w czytelnika.

My uczniowie pierwszej klasy
Uroczyście przyrzekamy,
że będziemy książki kochać,
krzywdy zrobić im nie damy.
Przyrzekamy!

Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszaki otrzymały zakładko-zawieszki do książek oraz wyprawki czytelnicze z książką Pierwsze abecadło. Do rodziców trafiła specjalna poradnikowa broszura „Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem, dzięki której będą mogli wspierać dzieci w nauce czytania.
Mamy nadzieję, że nowi czytelnicy będą częstymi gośćmi w bibliotece szkolnej.