Podsumowanie akcji "Czytanie dla pokoju"
02-11-2022

Nadszedł czas na podsumowanie październikowej akcji „Czytanie dla pokoju”. Została ona zorganizowana z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Jak doskonale wiecie za każdą wypożyczoną książkę otrzymywało się naklejkę, którą przyklejaliście na konto swojej klasy na gazetce przed biblioteką. Kartoniki nieustannie się zapełniały. Niektórym klasom trzeba było dokładać nowe, bo naklejki się już nie mieściły. W sumie uczniowie i nauczyciele wypożyczyli przez cały miesiąc 841 książek. Rekordzistami wśród klas została 3a. Wspólnie zdobyli 182 naklejki. Każdy uczeń tej klasy przeczytał średnio ponad 8 książek. Serdecznie im gratulujemy. Bardzo dziękujemy uczniom, którzy włączyli się do akcji Czytanie dla pokoju wypożyczając choć jedną książkę. Wszyscy otrzymali uwagę pozytywną, a klasa 3a słodkie dyplom, smycze i słodkie upominki.