Świat w jednym miejscu...
13-05-2022

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbywał się pod hasłem Biblioteka – świat w jednym miejscu. Szkolne obchody tej akcji rozpoczęły się od wspólnego wykonania plakatu ilustrującego temat przewodni tegorocznego święta. Ogłoszone zostały aż 3 konkursy dla wszystkich uczniów. Pierwszy zatytułowany Zostań bibliotecznym omnibusem miał na celu zachęcenie do wypożyczania książek, zaaktywizowania czytelników i sprawdzenia czy wiedzą co i gdzie znajduje się w bibliotece. Ponadto uczniowie poćwiczyli wyszukiwanie haseł w słownikach, odnajdywanie książek w różnych działach biblioteki czy tworzenie słów z określonych liter. W drugim konkursie uczniowie mieli szansę zdobyć tytuł Mistrza alfabetu. Klasy młodsze układały w kolejności alfabetycznej tytuły książek a starsze nazwiska pisarzy. Choć zadanie wyglądało na proste, nie wszystkim udało się go poprawnie wykonać. O trzecim konkursie opowiemy w kolejnych faktach. A dziś dodamy tylko, że Tydzień Bibliotek cieszył się ogromnym zainteresowaniem – drzwi się po prostu nie zamykały, a uczniowie zdobyli mnóstwo uwag pozytywnych.
Nagrody w konkursie Zostań bibliotecznym omnibusem wylosowali: Zuzanna Młodzianowska z 1b, Maria Borowska z 2b, Szymon Kruk z kl. 5c, Jan Wójtowicz z kl. 4a, Emilia Hanuszek z kl. 3b, Lena Kolber z kl. 5b, Lena Wiecheć z kl. 3a, Weronika Łyżwińska z k.. 8d, Maria Ściera z kl. 8d i Martyna Gryszan z kl. 8d