Pasowanie na czytelnika 2022
16-02-2022

Uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do szkolnej biblioteki na wielkie wydarzenie. Przygotowali je uczniowie uczęszczający na kółko Klub Czytelnika z klas 3a, 3b i 4a wraz z panią bibliotekarką. Pierwszaki już od jakiegoś czasu odwiedzali bibliotekę i wypożyczali książeczki. Teraz nadeszła jednak pora, by uroczyście pasować ich na czytelników.

Dobrze, że pierwszoklasiści przybyli na czas, bo z książek nic by nie zostało. Wiecie co się stało? Bibliotekę zaatakowały mole. Objadły się książkami, wymieszały ich tytuły i poobgryzały ilustracje. Na szczęście z pomocą wróżki i wspaniałych uczniów z 1a i 1b wszystko wróciło do normy, a łakome paskudne owady zmieniły się w mole książkowe. Pierwszaki po złożeniu uroczystego przyrzeczenia, że będą sumiennie wykonywać powinności czytelnika oraz szanować książki zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały zakładko-zawieszki do książek, kwartalnik "Poznaję literki" oraz wypożyczyły wybrane przez siebie bajeczki. Życzymy nowym czytelnikom, aby zostali prawdziwymi molami książkowymi!!!