Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Biblioteka

Nagrody Koziołka Matołka za rok 2021
08-10-2021

Ceremonia przyznania Nagrody Koziołka Matołka za rok 2021 odbyła się 8 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu. Z kamerą udaliśmy się na uroczystość, mimo, że nie otrzymaliśmy oficjalnego zaproszenia wzorem lat poprzednich. Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego odebrał Jan Bliźniak, za swoją debiutancką książkę dla dzieci i młodzieży Śrubek i tajemnice Maszynerii. Jury jednogłośnie przyznało mu Nagrodę Koziołka Matołka 2021 i doceniło przede wszystkim problematykę podejmowaną w utworze. Zwycięska pozycja to “postapokaliptyczna opowieść, mówiąca o odwadze i wolności, jako stałej dyspozycji człowieka, zmusza do zastanowienia się nad istotą człowieczeństwa, nad tym, co czyni nas ludźmi”.
Jury poza głównym zwycięzcą wyłoniło także dwie inne pozycje książkowe, które otrzymały wyróżnienie i Nagrodę Koziołka Matołka 2021. Była to powieść Joanny Jagiełło Urodziny oraz Selfie ze stolemem Krzysztofa Kochańskiego. Zarówno jedna, jak i druga pozycja łączy w sobie elementy humorystyczne i moralizatorskie. Jeśli chcesz poznać bohaterów wyróżnionych pozycji wypożyczaj i czytaj.

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.