Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Biblioteka

Spotkanie 4b z ilustratorem
07-10-2021

Klasa 4b miała przyjemność wziąć udział w spotkaniu autorskim ze znanym ilustratorem Marcinem Bruchnalskim. Odbyło się ono w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu w ramach 28. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego w Oświęcimiu. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach rysunkowych na podstawie książek m.in. Oj Hela, Wieloryb czy Pirat Jędruś. Marcin Bruchnalski jest wybitnym ilustratorem książek dla dzieci. Współpracuje z wieloma wydawnictwami, a jego rysunki pojawiają się także w „Świerszczyku”. Czwartoklasiści obejrzeli mnóstwo grafik, rysunków, ilustracji. Wspólnie zastanawiali się jak można namalować żal, pośpiech i różne abstrakcyjne pojęcia. Na spotkaniu ilustrator opowiadał o swojej codziennej pracy, o historiach, jakie kryją się za jego rysunkami. Uczył dzieci, jak ważna jest wyobraźnia w ilustrowaniu tekstu. Następnie z pobudzoną wyobraźnią uczestnicy spotkania dali wyraz swojej fantazji wykonując ilustrację do dziwnego, niezrozumiałego wiersza czy wybranych przez siebie pojęć. U niektórych mogliśmy zaobserwować prawdziwe talenty ilustratorskie

ZOBACZ

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.