Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Biblioteka

Spotkanie 3a i 3b z Grzegorzem Kasdepke
28-05-2021

Uczniowie klas 3a i 3b mieli przyjemność wziąć udział w pełnym humoru spotkaniu autorskim z panem Grzegorzem Kasdepke. Odbyło się ono w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach projektu „Biblioteka na wyciągnięcie myszki”. Grzegorz Kasdepke jest jednym z najbardziej cenionych współczesnych autorów książek dla dzieci. Przez lata był redaktorem naczelnym kultowego magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Jest także dziennikarzem i autorem scenariuszy filmowych.

W wiosennej scenerii Alei pisarzy dzieci z uwagą słuchały anegdot i opowieści pisarza. Dowiedziały się, że pierwszą książką była „Kacperiada”, a najnowsza wkrótce się ukaże i nosi tytuł „Mruczando na 3 rodziny i jedną kamienicę”. Ci, którzy chcą zostać pisarzami dostali rady jak nimi zostać – obserwować świat, zwiedzać i nauczyć się grać na jakimś instrumencie . Jeżeli ktoś chce dowiedzieć się dlaczego warto przygotować mordoklejki na Dzień Nauczyciela koniecznie sięgnijcie po przygody Kuby i Buby. Wiele napisanych przez pana Grzegorza książek zostało nagrodzonych i stało się bestsellerami.

Na zakończenie spotkania każdy mógł zadać pytanie pisarzowi, które autor zbiera do kolekcji. Wszyscy otrzymali ulotkę ze zdjęciem i autografem pana Grzegorza oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

ZOBACZ

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.