Zasady korzystania z biblioteki w czasie epidemii
01-09-2020

Uczniowie mogą korzystać z wypożyczalni zgodnie z godzinami zamieszczonymi na drzwiach biblioteki.
Uczeń przed wejściem do biblioteki zakłada maseczkę i dezynfekuje/myje ręce.
Zwracane książki odkładane są na wyznaczone przez bibliotekarza miejsce, oznaczane są datą zwrotu i wyłączane
z wypożyczania minimum na 2 dni.
Bibliotekarz każdorazowo dezynfekuje blat, na którym leżały zwrócone książki.
W wypożyczalni mogą jednocześnie przebywać 2 osoby.
Ogranicza się wolny dostęp do półek. Książki podaje nauczyciel bibliotekarz, możliwy jest również samodzielny wybór książek – w rękawiczkach lub po zdezynfekowaniu rąk.
Zamawianie książek możliwe jest poprzez system librus synergia w module e-biblio, poprzez wiadomość w librusie, mailowo – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście.
Na terenie biblioteki zachowujemy odpowiedni dystans (1,5 metra)
Czytelnia w czasie przerw na czas pandemii zostaje wyłączona z użytkowania.
W momencie przejścia na nauczanie hybrydowe lub zdalne na bieżąco będą podawane informacje dotyczące możliwości korzystania z biblioteki szkolnej