Spotkanie autorskie z Zofią Beszczyńską

spotkanie

Zobacz galerię:

Spotkanie autorskie

8 kwietnia 2013r. klasy IVb, VIb i VIc oraz Julia i Michał z IVa uczestniczyli w spotkaniu z panią Zofią Beszczyńską. Odbyło się ono w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu. Towarzyszyło mu rozdanie nagród w konkursie „Najlepsza książka na wiosnę".

Zofia Beszczyńska jest poetką, autorką wielu fantastycznych opowiadań dla dzieci. Jest również krytykiem literackim oraz tłumaczy teksty z języka francuskiego. Jej „Bajki o rzeczach i nierzeczach" zdobyły w 2002 Nagrodę Polskiej Sekcji IBBY jako „Książka Roku" i „Dziecięcy Bestseller Roku 2002". Wiele nagród zdobyły również takie pozycje jak „Z górki na pazurki" oraz „Kot herbaciany".
Podczas spotkania pisarka zaprezentowała swoje ulubione książki. Uczniowie mieli okazję posłuchać fragmentów wielu z nich, które autorka czytała z wielkim entuzjazmem. Była również okazja do rozmowy z poetką, kupienia książki
i zdobycia autografu. Kto tego nie uczynił może skorzystać z biblioteki szkolnej lub Galerii Książki. Jeśli chcecie zapoznać się z twórczością Pani Zofii możecie też skorzystać z jej strony internetowej (zobacz )lub (wejdź,) gdzie znajdziecie wiersze i opowiadania. Miłej lektury!!!