Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Biblioteka

XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
07-05-2020

oficjalny plakat

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i zawodu bibliotekarza, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się 8 maja – w Dniu Bibliotekarza. Ma ona na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

 

Hasło przewodnie XVII edycji Tygodnia Bibliotek, podobnie jak plakat promujący akcję, wybrano w drodze konkursu. W tym roku brzmi ono „Zasmakuj w bibliotece”. Jego autorem jest pan Mariusz Nakielny – starszy kustosz w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni. Jak uzasadnia swój wybór: „Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w Bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy”.

Biblioteka to menu, w którym znajdziesz wysublimowane historie, słodkie opowiadania, gorące romanse, słodko-kwaśne reportaże, ostre kryminały, krwiste thrillery, suche fakty, gorzką prawdę i wszystko inne na co Cię najdzie ochota. Dziewczyny z Klubu Czytelnika postanowiły udowodnić, że w książkach da się zasmakować różności. W każdej można znaleźć na coś przepis. Zapraszamy do obejrzenia Faktów Czwórki.

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.