Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Biblioteka

Spotkanie autorskie z Beata Ostrowicką
11-12-2019

ZOBACZ

13 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu odbyło się spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką, w którym uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły z kl. 5b i 6c.

Pisarka z uśmiechem na ustach rozpoczęła spotkanie bardzo szybko nawiązując nić porozumienia z uczniami. Opowiedziała dzieciom o tym, w jaki sposób rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem, wspominając z sentymentem pierwszą książkę, którą napisała. Prezentowała też wybrane pozycje ze swojej twórczości . Młodzi czytelnicy wraz z autorką prześledzili całą drogę powstawania książki - od pomysłu poprzez kolejne etapy produkcji aż do momentu, gdy trafia ona w ręce czytelnika. Podjęta została też próba wspólnego stworzenia opowiadania, którego bohaterami zostały naprędce zebrane rekwizyty. Pani Beata przygotowała krótki konkurs XVII-wiecznych zagadek. stanęła na wysokości zadania i udzielała trafnych odpowiedzi.
W drugiej połowie spotkania uczniowie z zapałem zadawali pytania pisarce, a na zakończenie autorka rozdawała autografy w książkach. Była tez okazja do wspólnych zdjęć i nagrania krótkiej wypowiedzi do naszej szkolnej telewizji.

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.