Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Biblioteka

Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem
22-11-2019

ZOBACZ

W Miejskiej bibliotece publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Panem Michałem Rusinkiem. To literaturoznawca, tłumacz i pisarz. Był też sekretarzem noblistki Wisławy Szymborskiej.

Pan Michał rozpoczął swój wykład od bardzo poważnego występu, ponieważ na co dzień jest wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat różnego rodzaju wierszy, rymów i rytmu. Wkrótce jednak okazało się, że jego twórczość jest pełna humoru i mali słuchacze po prostu pękali ze śmiechu podczas słuchania wielu tekstów z tomu „Wierszyki rodzinne”.

Młodzi studenci – bo tak nazywał dzieci pan Rusinek - wraz z autorem bawili się, tworząc wspólnie krótkie opowiadanie naszpikowane wymyślonymi przez nich określeniami. Wyszło niezwykle twórczo i zabawnie. Pan Michał Rusinek rozkochał dzieci w swojej twórczości.

Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zakupienia jednej z książek jego autorstwa oraz zdobycia podpisu.

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.