Witamy nowych czytelników
19-03-2013

Zobacz galerię:

Witamy nowych czytelników

Pierwszaki już od dłuższego czasu odwiedzały szkolną bibliotekę. Teraz jednak nadszedł czas, by powitać ich w gronie czytelników. Z tej okazji Klub Czytelnika wraz z panią bibliotekarką przygotował dla nich niespodziankę. Była to podróż do Świata Książki.

Maszynista, recytując fragmenty wiersza Lokomotywa J. Tuwima, zabrał pierwszaków na wycieczkę. Po drodze napotkali oni kilka przeszkód–zagadek, które bez trudu udało im się pokonać. Tuż przed drzwiami do szkolnego księgozbioru czekało na nich kolejne zadanie. Z literek, które zdobyli po drodze musieli ułożyć hasło. Kiedy kandydaci na czytelników wypowiedzieli właściwe słowo-klucz, drzwi do tajemniczego świata książek otworzyły się. Tam czekały już na nich postaci z bajek i książka mówiąca ludzkim głosem. Dzieci uważnie słuchały opowiadania Jak powstaje książka oraz znakomicie zapamiętały wszystkie zasady właściwego obchodzenia się z książkami. Następnie po złożeniu przysięgi uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników. Na zakończenie każdy otrzymał zakładkę wykonaną przez członków klubu.
Mamy nadzieję, że nowi czytelnicy będą systematycznie odwiedzać naszą bibliotekę i wezmą sobie do serca motto Umberto Eco Kto czyta książki, żyje podwójnie.