Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Biblioteka

Spotkanie z Bohdanem Butenko
16-10-2012

Zobacz galerię:

Spotkanie z Bohdanem Butenko

16 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu odbyło się spotkanie autorskie z Bohdanem Butenko. Uczestniczyli w nim członkowie Klubu czytelnika działającego przy naszej szkolnej bibliotece oraz klasy VIb i VIc.

Spotkanie rozpoczęło się od otwarcia wystawy 35 Maja i później ...Bohdan Butenko pinxit, która została zorganizowana z okazji 80-tych urodzin tego znanego ilustratora książek.
Następnie w auli św. Wawrzyńca zgromadzeni goście mieli okazję poznać bliżej postać ilustratora. Szczęściarze wzięli udział w konkursach, w których nagrodami były książki. Zuzia i Ola z VIc malowały smoki. Uczyliśmy się tez malować króla. Spotkanie przebiegło w ciekawej atmosferze.
Dla zainteresowanych przypominamy, że Bohdan Butenko był redaktorem artystycznym wydawnictwa Nasza Księgarnia. Współpracował z wieloma wydawcami oraz z czasopismami dla dzieci i młodzieży – „Miś", „Płomyczek", „Płomyk", „Świerszczyk". Jest laureatem wielu nagród. Zilustrował książki różnych pisarzy (zarówno w kraju, jak i za granicą) i stał się także autorem szeregu własnych, kultowych produkcji. Z tych najbardziej znanych należy wymienić: Pierwszy! Drugi!! Trzeci!!! ,Pyś, czyli wiadukt nad chaszczami, Bałwanka Kapiszona, Gapiszon i krokodyl, To ja, Kapiszon, Królewna Śnieżka.
Zapraszamy do szkolnej biblioteki, w której dostępne są pozycje książkowe z ilustracjami Mistrza Polskiej Ilustracji.

 

 

 

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.