Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Biblioteka

Spotkanie z Konradem Lewandowskim
21-11-2018

Zobacz Amatorzy fantastyki z klasy 6c mieli okazję spotkać się z autorem Konradem Tomaszem Lewandowskim, który odwiedził Miejską Bibliotekę Publiczna w Oświęcimiu. Podczas spotkania nastąpiło również wręczenie Nagrody Koziołka, którą zdobył w tegorocznym, 25. Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego. Nagrodę otrzymał od jury dziecięcego za książkę, „Szatan i spółka. Dalsze przygody szatana z siódmej klasy".
Konrad T. Lewandowski to z wykształcenia inżynier chemii i doktor filozofii. Jest autorem fantastyki, a także powieści kryminalnych; to również dziennikarz, publicysta i redaktor.
Szóstoklasiści mieli okazję wysłuchać fragmentów nagrodzonej książki. Obejrzeli też kilka spotów reklamowych promujących twórczość pisarza. Był to na przykład film do książki „Orzeł bielszy niż gołębica", zrealizowany przez Narodowe Centrum Kultury. Jest to cykl, na który składają się powieści ukazujące alternatywne dzieje Polski. Konrad Lewandowski postanowił, że opowie historię powstania styczniowego, które w jego książce zakończyło się sukcesem Polski. Na potrzeby powieści wymyślił twardo-chody - dziewiętnastowieczne czołgi parowe. Charakterystyczne cechy jego stylu to wprowadzanie do powieści nieistniejących w rzeczywistości wynalazków, a akcja utworów najczęściej rozgrywa się w epoce wiktoriańskiej, kiedy nastąpił postęp technologiczny. Autor omówił wygląd pojazdów oraz ich działanie, ponieważ to dzięki nim powstańcom udało się zwyciężyć.
„Szatan z siódmej klasy" to książka, której akcja dzieje się współcześnie. Bohaterem jest prawnuk Adasia Ciskowskiego, noszący takie samo imię. Chłopiec jest zdolnym hakerem, ma kłopoty z katechetą, który oskarża go o okultyzm i kontakty z szatanem. Zapraszamy do czytania – książka wraz z autografem pisarza dostępna jest w naszej szkolnej bibliotece.

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.