Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Biblioteka

Spotkanie z panem De Latour
20-11-2018

Zobacz Uczniowie klas 2a i 2b wzięli udział w spotkaniu autorskim z panem Danielem De Latour. Odbyły się one w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu. Poświęcone były dwóm różnym książkom. Klasa 2a uczestniczyła w zajęciach opartych na książce Michała Rusinka „Księga potworów". Ilustrator rozmawiał z dziećmi o strachu, baśniach i mitach. W trakcie rozmowy rysował różne kształty, które następnie posłużyły do przygotowania własnych potworów, ale takich zabawnych do bawienia się.

Z kolei klasa 2b miała okazję posłuchać fragmentów książki Roksany-Jędrzejewskiej-Wróbel pt.„Kamienica", do której pan Daniel wykonał piękne ilustracje. Zadaniem uczniów było też przygotowanie małego, kieszonkowego pop-upu, czyli pokoiku świnek -bohaterek książki. Uczniom bardzo spodobała się ta forma pracy, każdy z wielkim zaangażowaniem pracował wycinając rozmaite elementy, z których powstały przestrzenne prace.

Daniel de Latour Ilustruje książki i czasopisma dla mniejszych i większych, rysuje komiksy. Współpracował m.in. z "Misiem", "Świerszczykiem", ilustrował felietony Joanny Sokolińskiej w "Wysokich Obcasach", rysował smoki, krasnoludki, kosmonautów, żyrafy, tygrysy, pociągi i inne rzeczy. "Wyprawa do kraju księcia Marginała" Henryka Bardijewskiego z jego ilustracjami otrzymała nominację do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2009, a "Atlas świata. Ameryka Południowa" nominowany był do nagrody "Przecinek i Kropka, najlepsza książka dziecięca".

Niektóre rzeczy przerysowuje od swoich dzieci. Uczy się grać na skrzypcach od wiejskich muzykantów. W jego rodzinnym domu każdy zbłąkany pająk może liczyć na dobre słowo, ciepły kąt i miskę strawy. Pewnie dlatego większość zatrzymuje się tam na dłużej, a niektóre sprowadzają krewnych. (informacje ze strony wydawnictwa Nasza Księgarnia).

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.