Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Biblioteka

Spotkanie z panią Ewą Madeyską
15-11-2018

Zobacz Jak donoszą szkolni reporterzy Faktów Czwórki, uczniowie klas pierwszych – 1A i 1B uczestniczyli w spotkaniu z Panią Ewą Madeyską – autorką książek dla dzieci. Pani Ewa jest doktorem nauk humanistycznych, literaturoznawczynią, pisarką, dramatopisarką, scenarzystką, redaktorką i wykładowczynią twórczego pisania. Podczas spotkania w MBP Galeria Książki uczniowie zostali zachęceni do wspólnego tworzenia, pełnego napięć i zaskakujących emocji, opowiadania. Bohaterką opowiadania była Ola – postać wymyślona przez Madzię. Ola bardzo bała się ciemności. Pewnego wieczora, gdy rodzice udali się do piwnicy w celu jej uprzątnięcia, Ola musiała stawić czoła nieznajomemu, którego cień dostrzegła za oknem. W jej głowie kotłowały się różne myśli i obawy. Okazało się jednak, że jest to kolega z klasy, który koniecznie chciał ją przeprosić. Cała historia – dzięki pomysłowym pierwszakom - zakończyła się bardzo szczęśliwie, ale zapewniła także wszystkim uczestnikom spotkania wiele emocji przy jej tworzeniu.

Sześć klas – Ib, IIa,b i c oraz 3a i b, włączyło się ogólnopolską akcję promującą czytanie pod hasłem „Szkolne przygody Gangu Słodziaków". Klasy otrzymały książeczki Renaty Piątkowskiej pod tytułem „Gang słodziaków", które czytały fragmentami podczas zajęć. Ponadto każde dziecko dostało ulotkę -album ucznia, w którym zbierają podpisy rodziców potwierdzające codzienne czytanie. W nagrodę uczniowie w klasie otrzymywali naklejki ze słodziakami. Ulotka zwierała też list do rodziców, w którym podkreślone były zalety głośnego czytania. Klasy te wezmą udział w konkursie na namalowanie dalszych przygód Słodziaków, dzięki któremu biblioteka może wygrać zestaw książek. Trzymajcie kciuki.

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.