Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Biblioteka

Spotkanie z Danielem de Latour
19-10-2018

W dniu 19 października klasa 2c wzięła udział w spotkaniu z ilustratorem książek dla dzieci Danielem de Latour w MBP Galeria Książki w Oświęcimiu. Na początku spotkania pan Daniel przeczytał uczniom fragmenty książki Księga strachów. Pokazywał rysunki potworów, które były w niej zamieszczone. Następnie ilustrator pod kierunkiem uczniów rysował dużego potwora. Uczniowie sugerowali jak narysować daną część ciała potwora. Podpowiedzi uczniów były następujące: np. głowa jak cytryna, ręce jak ogon smoka , nos jak banan, ręka jak dym z komina, brzuch jak arbuz itd. Pomysłów dzieciom nie brakowało. Później dzieci tworzyły z papieru kolorowego własne potwory, którym nadawały imiona.
Na koniec wszyscy wspólnie narysowali wielką bestię. Chętne dzieci dorysowywały poszczególne fragmenty potwora nie widząc tego, co powstało do tej pory. Pojawił się zabawnie straszny stwór. Na zakończenie spotkania każdy mógł zakupić książkę i zdobyć autograf pana Daniela de Latour. Było bardzo ciekawie.

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.