Koziołkowe nominacje
22-09-2016

1. Grażyna Bąkiewicz Ale historia... Mieszko, ty wikingu! - Wydawnictwo Nasza Księgarnia
2. Agnieszka Budzicz-Marchlewska Dwie siostry i wiedźma - Wydawnictwo Skrzat
3. Zenon Gierała Tajemnica starej cerkwi - Wydawnictwo Jedność
4. Irena Landau Ostatnie piętro - Wydawnictwo Literatura
5. Zuzanna Orlińska Stary Noe - Wydawnictwo Literatura
6. Renata Piątkowska Która to Malala? - Wydawnictwo Literatura
7. Marcin Prokop Longin. Tu byłem – Znak
8. Rafał Skarżycki Hej, Jędrek, przepraszam czy tu borują - Wydawnictwo Nasza Księgarnia
9. Agnieszka Suchowierska Mat i świat - Wydawnictwo Krytyka Polityczna
10. Andrzej Żak Kapelusz kapitana Drake'a - Wydawnictwo Akapit Press

Uczniowie podczas spotkania dokładnie obejrzeli książki, które przeszły eliminacje. Następnie wybrali cztery, które najbardziej ich zainteresowały. Pani Oliwia pokrótce przedstawiła im ich treść, po czym odbyło się głosowanie. Uczniowie zdecydowali w nim, które książki chcą przeczytać. Każdy otrzymał bezpłatnie egzemplarz „Ostatniego piętra" Ireny Landau oraz „Longin, tu byłem" Marcina Prokopa. Po ich przeczytaniu zdecydują w ostatecznym głosowaniu, która z tych książek otrzyma Nagrodę Publiczności w tegorocznej edycji.
W tym roku młodzi czytelnicy po raz pierwszy wybierają swojego zwycięzcę spośród książek nominowanych przez jury. Do 7 października można oddać swój głos na tablicy w Bibliotece Młodych (przyklejając "lajki" ) lub na stronie internetowej MBP wypełniając odpowiedni formularz.
Na głosujących czekają nagrody – przyłączcie się i wy. Czytajcie i głosujcie: http://mbp-oswiecim.pl/koziolek-glosowanie/