Zielona szkoła w górach
18-05-2016

Cały tydzień obfitował w ciekawe wydarzenia i atrakcje turystyczne. Dzieci, wraz z wychowawcami oraz przewodnikiem górskim, odbyły cztery wycieczki krajoznawcze w obrębie Tatrzańskiego Parku Narodowego: do Rusinowej Polany, do Doliny Kościeliskiej, do Zakopanego i do Morskiego Oka. Podczas wędrówek uczniowie mieli okazję posłuchać ciekawych opowieści przewodnika oraz podziwiać malownicze krajobrazy polskich Tatr.
W dniu odpoczynku od wypraw górskich dzieci odwiedziły Izbę Regionalną "U Gąsienicy" - specyficzne muzeum historii Podhala, w którym podczs humorystycznego wykładu Bacy poznały dzieje życia sichlańskich górali.
W ostatni wieczór, podsumowujący pobyt na „zielonej szkole", uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy wraz z pieczęciami turystycznymi ze wszystkich odwiedzonych zakątków Podhala i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Heeej!! ;-)