Piknik Rodzinny 2016
15-05-2016

Jako pierwsi wystąpili uczniowie z klasy IIe, którzy w rytmie zumby zaprosili wszystkich do zabawy. Następnie kolejne grupy prezentowały swoje pokazy taneczne. Były wśród nich zespoły szkolne oraz formacje z oświęcimskich szkół tańca – Astra i Grawitacja, w których tańczą również obecni i byli uczniowie z Czwórki. Akrobatyczną prezentację przedstawiły dziewczynki z Akademii Tańca i Fitness Millenium z Brzeszcz. Wystąpił też szkolny chór, a towarzyszyły mu dziewczęta w choreografii na rolkach.
Poza sceną na zgromadzonych czekały jak zwykle różnorodne atrakcje. Można było zakupić oryginalne rękodzieła, które wykonali nauczyciele. Dzieci szczególnie upodobały sobie ozdoby z balonów oraz kąciki fryzur i malowania twarzy. Dużym powodzeniem cieszyła się wielka dmuchana zjeżdżalnia, gigantyczne bańki oraz tor przeszkód. Każdy mógł sprawdzić swoje predyspozycje do żonglerki i innych trików cyrkowych dzięki obecności gości z Centrum Edukacji i Rozwoju, Centrum Progres oraz Edumagii.
Na głodnych czekały kiełbaski, grochówka, przepyszne ciasta upieczone przez wspaniałe mamy (a może i tatusiów?) oraz wata cukrowa, lody, frytki i popcorn.
Najdłuższa kolejka ustawiła się do stoiska z Loterią, w której każdy los wygrywał. Nikogo nie odstraszył kilkunastometrowy ogonek, gdyż organizatorzy zadbali o bardzo atrakcyjne nagrody główne. Były wśród nich: rower, bilety do Energylandii, kupony na masaże, fotel obrotowy oraz gry Twister.
Na pikniku gościliśmy uczestników Marszu dla życia i rodziny na czele z ks. biskupem Piotrem Gregerem. Wspólnie z nami obejrzeli oni przepiękną i wzruszającą inscenizację Chrztu Polski. Przygotowały ją z uczniami Panie: Marzena Bartula, Krystyna Kubica i Beata Tatar. Był to spektakl, w którym główną rolę grał ruch i muzyka - bez słów, bo nie zawsze trzeba wiele mówić, by wiele powiedzieć.
Zorganizowano też konkurs na strój z X wieku. Odbył się on w dwóch kategoriach: szkoły i uczestnicy indywidualni. Wszystkie trzy szkoły: SP 4, SP 9 i SP 11 zdobyły równorzędnie I miejsce. Nagrody były ufundowane przez Urząd Miasta w Oświęcimiu, a wręczyła je Pani Wiceprezydent Maria Pędrak.
Tuż przed koncertem Magdy Anioł uczestnicy pikniku zgromadzili się przed sceną, a zwłaszcza ci, którzy czekali z niecierpliwością na rozlosowanie nagród dodatkowych oraz nagrody głównej w loterii fantowej.
Całkowity dochód z Pikniku zostanie przeznaczony na komputer do pracowni i na sprzęt nagłaśniający.
Za organizację pikniku szkoła otrzymała nagrodę ufundowaną przez Panią Premier Beatę Szydło. Jest to aparat fotograficzny, który niewątpliwie zostanie wykorzystany do uwieczniania kolejnych pikników. Nagrodę wręczył Poseł na Sejm RP Pan Zbigniew Biernat.
W tak wielkie przedsięwzięcie, jakim było zorganizowanie Pikniku, zaangażowanych było wiele osób – rodziców, nauczycieli, dzieci, a także darczyńców i przyjaciół szkoły. Im wszystkim należą się szczególne podziękowania. Są to:
NAGRODY GŁÓWNE I DODATKOWE:
1. Rower - anonimowy darczyńca (rodzic)
2. Fotel obrotowy - Mebel Lux Stylowe Wnętrza s.c.
Sklep meblowy

6. SUPERMARKET KAUFLAND Oświęcim
ul. Królowej Jadwigi 11
32-600, Oświęcim
7. Pani Magdalena Foks - rodzic naszej szkoły – ofiarowanie 15 spódniczek dla szkoły (szycie i materiał)
8. Fabryka Maszyn i Urządzeń
OMAG Sp. z o. o.
Brzezinka, ul. Górnicza 8
32-610 Oświęcim
9. „Agena" Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Wiesław Topór Agena Hurtownia Materiałów Biurowych
32-600 Oświęcim
al. Tysiąclecia 53
10. Księgarnia Logos – Oświęcim, ul. Mickiewicza 3a
11. Plac zabaw Jupilandia – GALERIA NIWA
12. Pizzeria Matteo – Oświęcim Nojego 1H
13. Kawiarnia Rapsodia _ Oświęcim, Śniadeckiego 22B
14. Palabras – sklep z upominkami, Oświęcim Mickiewicza 6
15. Wawrzuta Piotr Marek Ogrodnictwo
ul. Konarskiego 30, Oświęcim
16. Tymbark - MWS Sp. z o.o. Sp.K. Tychy
17. Polmak. Centrum wykładzin.
Sklep z dywanami
ul. Maksymiliana Kolbego 12
18. KFC NIWA Restauracja fast food Ul. Powstańców Śląskich 1
19. Sklep z odzieżą dziecięcą 5-10-15 Ul. Królowej Jadwigi 13, Oświęcim
20. Ara. Sklep zoologiczno - wędkarski Aleja Tysiąclecia 12
21. Kangur. Sklep zoologiczny. Wójcik J. ul. Zaborska 17
22. Toy Planet Niwa - Galeria Handlowa ul. Powstańców Śląskich 1
23. Planet Cinema Kino Niwa - Galeria Handlowa Powstańców Śląskich 1Elvit. PPHU. Hurtownia szkła i porcelany
Sklep z oświetleniem Ul. Zaborska 78
25. Kwiaciarnia WENTA Księdza Stanisława Staszica 1 Oświęcim
26. MAGIEL ul. ks. Staszica 1Bartłomiej Szpakowski Zakład Fryzjerski Męski S.C ul. ks. Staszica 1 -11
28. Przedsiębiorstwo Handlowe "Akam" Rafał Piotrowski Marcin Klimkowicz Małgorzata Bieniek Spółka Jawna ul. Kolbego 13
29. Firma fotograficzna Chromat Oświęcim Mickiewicza 6
44. Pracownia twórcza RemiNati
45. Park Family Fun – Oświęcim, ul. Zaborska 33
46. Barbara i Krzysztof Ciałonowie, Dorota Kuczyńska

Dziękujemy również za współpracę nauczycielom i uczniom
z Powiatowego Zespołu Nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gospodarczych w Oświęcimiu – P. Habczyk, którzy zadbali o stoisko fryzjerskie i pomagali przy stoiskach gastronomicznych.
Piknik organizowany był przy współudziale Komitetu Społecznego Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska przy SP 4 w Oświęcimiu, Parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu, Urzędu Miasta Oświęcim oraz wsparciu Rady Osiedla Północ.