Projekt edukacyjny 1d
04-05-2016

Podczas codziennych zajęć uczniowie brali udział w różnych aktywnościach związanych z czytelnictwem:
- słuchanie, czytanie i recytowanie wierszy,
- czytanie głośne i z podziałem na role oraz inscenizowanie treści wierszy,
- wyjaśnianie sensu przysłów pojawiających się w tekstach literackich, zjawisk przyrodniczych i innych zagadnień,
- określanie nastroju wierszy,
- poznawanie historii naszego kraju i polskich miast w oparciu o legendy,
- rozmowy na temat różnych ogłoszeń zamieszczanych w gazetach i czasopismach – korzystanie z zasobów biblioteki,
- wyszukiwanie w albumach i atlasach przyrody informacji o zwierzętach.
Uczniowie uczestniczyli w konkursach organizowanych przez bibliotekę: „Zimowy konkurs recytatorski" oraz „Plastelinowe cudaczki".
Klasa wzięła udział w projekcie „Książki naszych marzeń" którego owocem jest kalendarz pt. „ 12 miesięcy z Brzechwą i Tuwimem". Uczniowie czytali wiersze a następnie uwieczniali na kartkach za pomocą pasteli. Z powstałych prac zrobili kalendarz, który ma zachęcać innych do sięgania po ulubione książki, wiersze przedstawiające losy ulubionych bohaterów.