Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Pogodna lekcja z Tomaszem Zubilewiczem
14-04-2016


Pan Tomasz dowiedział się o naszej szkolnej telewizji Fakty Czwórki z zaproszenia, które wysłała pani Kasia Socha oraz z rozmowy z panią dyrektor Joanną Kuźmą. Już od początku dopytywał uczniów o to, jak powstają nasze odcinki, co w nich można obejrzeć, kto jest odpowiedzialny za ich powstawanie. Był to wstęp do przedstawienia kulis swojej pracy w telewizji. Pan Tomasz mówił o blue boxach, green screenach, komputerowo nałożonych mapach, synoptykach, kamerzystach, dźwiękowcach i całej technologii, która wykorzystywana jest podczas pracy w studio. Okazało się, że praca prezentera pogody wcale nie jest taka łatwa. Wymaga czasem poświęcenia. Przykładem może być jedna z listopadowych relacji Pana Tomasza z nadmorskiej miejscowości. Wszedł wówczas po kolana do lodowatej wody i z uśmiechem przekazywał informacje pogodowe. Piętnastominutowe stanie w morzu skończyło się mocnym przeziębieniem. Takie „niedogodności" rekompensuje jednak fakt, że pracując w telewizji można spotkać się z ciekawymi ludźmi.
Spotkanie czwartoklasistów z Panem Zubilewiczem było też doskonałą okazją do powtórzenia i poszerzenia wiadomości z przyrody na temat pogody, zjawisk atmosferycznych, krajobrazu Polski, położenia większych miast. Liczne ciekawostki o naszym kraju oraz miejsca warte obejrzenia, to tylko niektóre z atrakcji, które zaprezentował nam nasz gość.
Pan Tomasz jest bardzo pogodnym człowiekiem. Wielokrotnie powtarzał uczniom, że warto marzyć, z optymizmem patrzeć w przyszłość i być otwartym na innych ludzi. Na zakończenie złożył autograf w książce pt. Polska na pogodę i niepogodę, której jest autorem. Będzie ona dostępna w szkolnej bibliotece. Zapraszamy wszystkich do lektury. Po zakończeniu spotkania pan Tomasz bardzo chętnie rozdawał autografy i pozował do wspólnych fotografii
z uczniami.
Bardzo dziękujemy za odwiedziny w naszej szkole.

 

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.