Udział klasy 4a w projekcie "Książki naszych marzeń"
16-03-2016

Uczniowie klasy 4a przystąpili do projektu „Książki naszych marzeń”, w ramach którego korzystali z księgozbioru szkolnej biblioteki. Przedmiotem analizy była książka „Charlie i fabryka czekolady”.

Podsumowanie pracy z książką zaprezentowano w czasie zebrania w dniu 15 marca 2016 roku. Przedstawiono  prezentację wykonaną w programie Power Point, w której znalazły się między innymi, zdjęcia uczniów z ich wypowiedziami na temat lektury, nagranie wywiadu oraz nagranie filmiku, w którym przedstawiono nowe zakończenie lektury. Uczniowie zaprezentowali również swoje pomysły dotyczące wykonania przepisu na „Megalandrynę” oraz „Gumę pumę”. Jedna z uczennic stworzyła własną wizję fabryki czekolady.  Analiza książki opierała  się na szeregu pytań stawianych przez osobę prowadzącą, których głównym celem było uchwycenie myśli przewodniej lektury. Sama analiza  doprowadzała również do odczytania tekstu ze zrozumieniem. W czasie zajęć toczyły się też dyskusje mające na celu wymienienie przez uczestników i uczestniczki możliwie wielu opinii i rozwiązań omawianego zagadnienia.  Uczniowie w czasie kręcenia filmiku –wywiadu próbowali wcielić się w  rolę dziennikarzy i autora książki. Pracując w grupie  zastanawiali się jakie pytania zadadzą, a osoby udzielające wywiadu musiały przemyśleć swoje odpowiedzi.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE