Tabliczka mnożenia i podróż w przyszłość w klasie 2a
05-02-2016

Nauka tabliczki mnożenia nie musi być nudna i trudna i można się nią fajnie bawić. Przekonali się o tym uczniowie klasy 2a. Jak sami mówili, to była fajna zabawa z tabliczką mnożenia. Uczniowie, np.: układali domino zamieniając działania mnożenia na dodawanie, sami tworzyli działania poprzez rzucanie kostką i losowanie kartoników z liczbą, bawili się w grupach słuchając wylosowanych działań i łapanie wyników łapką oraz wiele innych ciekawych zabaw.

Klasa 2 a przeżyła ostatnio podróż w przyszłość. Na zajęciach wyobrażali sobie jak to będzie za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Co się zmieni, jak będzie wyglądał świat. Potem projektowali i wykonywali maszyny, przedmioty i zabawki, które być może pojawią się w przyszłości.