Ogólnopolskie wybory książek
10-02-2015

Wszyscy uczniowie klas II, III, IV, V i VI mieli możliwość zagłosowania na przeczytane przez siebie książki, które ich zdaniem były najciekawsze. Wcześniej w klasach przeprowadzone były rozmowy i pogadanki przygotowujące do akcji. Pojawiły się również plakaty oraz gazetka informująca o wyborach.

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała specjalna komisja złożona uczniów klasy VI a. Lokal wyborczy dla starszych klas zorganizowany został w sali nr 0, natomiast do klas młodszych udawała się tak zwana „ruchoma" komisja wyborcza.. Uprawnieni do wzięcia udziału w wyborach otrzymali karty do głosowania. Wypisywali na nich od jednego do trzech proponowanych przez siebie tytułów książek. Następnie wrzucali swoje głosy do specjalnie przygotowanej urny. Po ich podliczeniu zostaną ogłoszone wyniki Wyborów. Zostaną one również przesłane do organizatora akcji.

Pomysłodawcą akcji jest miesięcznik Biblioteka w szkole, a patronat honorowy objęła Pani Minister Edukacji Narodowej. Spośród szkół, które przyłączyły się do akcji rozlosowane zostaną nagrody książkowe o wartości kilku tysięcy złotych oraz prenumeraty czasopism
i różne gadżety.