6b na lekcji kulinarno-matematycznej
15-10-2014

IMG 2697

W czasie zajęć kulinarnych w akademii Smaku w dniu 15 października uczniowie klasy 6b w grupie oraz samodzielnie sporządzili wyśmienite pizze, czekoladowe muffinki oraz przygotowali zdrowy sok marchwiowo-jabłkowy. Lekcja kulinarna wyzwoliła ciekawość i zainteresowanie oraz wielki entuzjazm. Efektem końcowym tych kulinarno-matematycznych zajęć oprócz zdobycia doświadczenia w zakresie pieczenia, przygotowania i sporządzania posiłków było odkrywanie i zastosowanie matematyki w życiu codziennym. Działania na ułamkach przydały się do dokładnego odmierzenia ilości mąki potrzebnej do upieczenia czekoladowych muffinek dla zadanej ilości osób, znajomość jednostek objętości i odmierzania odpowiedniej ilości wody i oleju pozwoliła na wyrobienia ciasta o właściwej konsystencji. W trakcie trwania pracy uczniowie zastanawiali się jakie umiejętności matematyczne musi posiadać gospodyni domowa przy przygotowaniu ciasta. Lekcja ta na pewno pomoże im w lepszym funkcjonowaniu w szkole i poza nią.