Oświęcimska Noc Muzeów 17 maja 2014
19-05-2014

Uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne i wzięli udział w warsztatach o podstawach judaizmu pt. Lew Ari potrzebuje pomocy!Zobaczyli nowo otwartą wystawę Oszpicin. Historia żydowskiego Oświęcimia oraz Domu Klugerów z Café Bergson, kawiarnią powstałą dzięki adaptacji domu Szymona Klugera, ostatniego żydowskiego Oświęcimianina.
Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum na Zamku z ciekawymi wystawami
„W Królewskim Mieście Oświęcimiu" oraz „Zamek Oświęcim poddaje się Kazimierzowi, królowi Polskiemu – Księstwo Oświęcimskie w polityce Jagiellonów". Oczywiście najwięcej emocji wzbudziło wejście na wieżę, skąd podziwiana była panorama miasta oraz Soła, która kolejny raz wystąpiła ze swoich brzegów.
W budynku Stowarzyszenia Romów uczniowie zwiedzali wystawę stałą „Przenikanie kultury. Romowie kiedyś i dziś" oraz czasową „Po obu stronach Karpat".
W Zakładzie Salezjańskim im. ks.Bosko członkowie SKKT wysłuchali ciekawostek
o Kaplicy Świętego Jacka oraz zeszli wraz z przewodnikiem do jej podziemi. Udało się również zobaczyć podziemia oraz bunkier znajdujący się na terenie Kościoła Salezjańskiego.
Podczas wycieczki wszyscy uczestnicy wzięli udział w Nocnym Quizie – zabawie, podczas której musieli odwiedzić wszystkie instytucje, odpowiedzieć na pytania i zdobyć pieczęć na swoich kartach udziału.