1b z wizytą u strażaków
11-06-2024

Uczniowie klasy IB wybrali się na wycieczkę do Straży Pożarnej w naszym mieście.
Dzięki życzliwości Panów Strażaków dzieci mogły z bliska obejrzeć duże czerwone samochody i specjalistyczny sprzęt pożarniczy. Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach.
W trakcie rozmowy mali goście dowiedzieli się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumieli, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych w czasie powodzi czy wypadków drogowych. Z dużym zainteresowaniem wszyscy obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm.
Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną i sprawdzili czy dzieci znają numer alarmowy 998.
Z wycieczki dzieci wróciły pełne wrażeń i z dużą dawką nowej wiedzy o pracy strażaka.

strażak