Warszawa 22.05.2024
28-05-2024

Porankiem, 22 maja uczniowie klasy VIII b udali się na wycieczkę do Warszawy. Podroż pociągiem minęła bardzo szybko, a na uczestników wyprawy czekał bardzo napięty program, którego pierwszym punktem był przejazd warszawskim metrem. Podczas pobytu w stolicy udało się im zwiedzić: Łazienki Królewskie, Stadion Narodowy, Zamek Królewski. Podziwiali: Stare Miasto, Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta, Bazylikę Archikatedralną, Pomnik Małego Powstańca, Syrenkę Warszawską, Pomnik Jana Kilińskiego, Pałac Prezydencki. Z okien tramwaju dostrzegli Pałac Kultury i Nauki , słynną palmę na rondzie Charlesa de Gaullea, warszawskie drapacze chmur. Po wszystkich znanych obiektach uczniów oprowadzali licencjonowani przewodnicy, którzy z wielkim zaangażowaniem przekazywali najważniejsze  informacje i zapoznawali uczniów z historią i legendami o stolicy. Pełni wrażeń, choć trochę zmęczeni, dotarli przed samą północą do Oświęcimia. Całą wycieczkę zorganizował i prowadził p.Leszek Matula - za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

warszawa