Tajemnicze ogródki-rabatki z 5a
17-05-2024

Kwiaty to ważny element otaczającego nas świata. Dzięki roślinom przestrzeń staje się zdrowsza, ale też bardziej atrakcyjna i przyjazna. Niektóre okazy potrzebują odpowiednich warunków, by zdrowo rosły i długo cieszyły oko. Przestrzeń szkolna to doskonały przykład takiego miejsca. Kwiaty w szkole to również ciekawy sposób na wyrabianie ekologicznej świadomości u dzieci.
Dlatego uczniowie klasy 5a, po omówieniu lektury Tajemniczy ogród, założyli ogród w skrzynkach, na szkolnych parapetach. Podobnie jak główna bohaterka książki - Mary Lennox chcieli mieć swój, własny kawałek ziemi.
Pomysł sadzenia kwiatów spodobał się uczniom. Z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem, pod okiem nauczycieli, sadzili swoje roślinki. Mali ogrodnicy stworzyli jednokolorowe kompozycje z pelargonii, ucząc się przy okazji współpracy w grupie. Zobowiązali się do pielęgnacji kwiatów. Piątoklasiści pożytecznie i miło spędzili czas na świeżym powietrzu, a nie w ławkach szkolnych.

rabatki