Dzień dla klimatu
07-05-2024

Nasza szkoła po raz trzeci włączyła się w kampanię edukacyjno-informacyjną pod hasłem III Małopolski Dzień dla Klimatu. Celem kampanii jest edukacja ekologiczna oraz kształtowanie i promowanie postaw proekologicznych. Hasłem akcji jest #Drzewo dla klimatu, dlatego wzorem lat poprzednich uczniowie posadzili   z tej okazji sadzonki świerka. Pomogli im zaproszeni goście - prezydent miasta Oświęcim pan Janusz Chwierut,  starosta oświęcimski pan Andrzej Skrzypiński oraz powiatowa ekodoradczyni pani Edyta Burman. Tradycją stało się uczestnictwo w tym wydarzeniu uczniów w klas ósmych, którzy zbliżając się do ukończenia podstawówki zostawią po sobie żywą, zieloną pamiątkę.
Kampania edukacyjno-informacyjna zorganizowana w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego.

klimat